Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 02. 2014.   #1
miljant
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.09.2007
Poruke: 48
Hvala: 0
510 "Hvala" u 7 poruka
miljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished road
Default Private cloud sa custom forms

Izgleda da sam baš zastranio kad ne mogu da nađem reči na srpskom da opišem ono što tražim.

Trebao bih da napravim cloud sistem na firminom serveru da bi mogli da ga koristimo kao digitalnu arhivu (godišnje negde oko 10.000 fajlova). Taj sistem treba da podržava kreiranje obrazaca (custom forms) po našim potrebama, odnosno nama su potrebna sledeća polja:

broj predmeta, podbroj (broj akta), datum dokumenta, datum prijema, organizaciona jedinica, naziv, komitent...

Ja sam predložio da to uradim u PHP-u jer smatram da to ima svoje prednosti. Održavanje se vrši na serveru, nije potrebno da se na svaki računar instalira program, mogućnost pristupa sa udaljenih lokacija (naravno ako se imaju podaci za logovanje). Međutim, tehnička podrška iz nekog razloga nije za to rešenje.

Trenutno koristimo softver na kojem je insistirao direktor, preko njemu bliske firme, a koji delimično ispunjava potrebe. Sistem pretrage omogućava pretragu po samo jednom parametru. Na primer, ako pretražujem po broju protokola, dobijem sve dokumente koji nose osnovni broj prtokola koji odgovara mom upitu, bez obzira na podbroj ili datum. Nekada to vrati stotine rezultata, pa moram ručno da otvaram jedan po jedan dokument dok ne nađem onaj koji i treba. Dakle, potrebno mi je da kod pretrage imam mogućnost da zadam više parametara. Sistem izgleda kao da se neki srednjoškolac igrao. Ta firma sad ima novi sistem, ali je cifra koju traže veća nego vrednost sve IT opreme kod nas u firmi. Niko direktoru niti sme da kaže da stari sistem nije dobar, a još manje da bi trebalo uvesti novi i da spomene cifru.

Da li se neko susretao sa nekim sistemom koji bi se mogao prilagoditi našim potrebama?

Dopuna:
Bilo bi dobro i kad bi bila mogućnost da se doda više korisnika, a da se autorizacija vrši prema organizacionom jedinicama, odnosno da radnik iz jedne organizacione jedinice ne može da vidi dokumenta koji se odnose na drugu organizacionu jedinicu.

Poslednja izmena od miljant : 18. 02. 2014. u 09:10.
miljant je offline   Odgovorite uz citat