Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 11. 2013.   #2
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Pa u toj glavnoj tabeli izbaci da je ID autoincrement, već koristi ID koji si dobio u temp tabeli. Temp tabelu briši sa DELETE FROM table_rad_temp jer se tako zadržava autoincrement broj za razliku od TRUNCATE koji inicijalizuje i autoincrement na nulu. Tako će svi redovi u table_rad imati jedinstveni ID.

Citat:
E sada sam zbog performansa podelio tabelu na table_rad i table_rad_temp gde u danasnjem danu upisujem u temp tabelu i na kraju rada svakog klijenta njegova polja prabacujem u glavnu tabelu. Ovo sam uradio jer mi je dosta citanja za dasanji dan, a manje za arhivu.
Sve zavisi od problema do problema, ne postoji jedinstveno rešenje za sve, ali možda možeš da probaš da "obrneš" rešenje? Da sve upisuješ u glavnu tabelu a da periodično (ili na svaki unos, zavisi koliko ih ima) kreiraš u temp tabelu današnje unose za čitanje. Zavisno od obima podataka, tabela onda može biti i tipa MEMORY što bi umnogome poboljšalo i performanse.

Jel koristiš InnoDB?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat