Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 11. 2007.   #2
djipko
član
Certified
 
Avatar djipko
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Poruke: 96
Hvala: 27
44 "Hvala" u 26 poruka
djipko is on a distinguished road
Default

Ja bas ne razumem kako da korisnik otvara formu ako su sve forme zatvorene, posto 'korisnik' u Accessu ne bi trebao da vidi koje forme tabele itd ti zapravo imas u aplikaciji, i to bi tako trebalo da se izvede kad to deploy -ujes.
Ideja je da ako je pocetna forma logovanje, sledeca forma koja se otvara ima pretpostavljam neke opcije za pretrazivanje i unosenje u bazu. Na toj formi napravis 'ulogovani ste kao: <textbox sa imenom koji ne moze da se menja> i to koristis za querije kao PocetnaForma.User ili sl. Ovo naravno podrazumeva da je barem jedna (pocetna, posle log forme) forma uvek otvorena, i ako se zatvori da se smatra da se korisnik odlogovao i opciono otvori prazna log forma za ponovan log, i doda upozorenje - ovim postupkom cete se odlogovati kad se pokusa zatvaranje te forme. Ostale otvaras kao 'modal' preko nje (pocetne).
Meni nije jasno kako korisnik da otvara formu ako je sve zatvorio, osim ako mu to ne dozvolis (ili ako drzi shift), ali bi zapravo trebalo da to ne bude tako.

Ili ja nisam dobro razumeo
djipko je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" djipko za poruku: