Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 02. 2006.   #25
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
A inace, kad spomenu kako se tebi nikad nije desilo nista sa IE, mom kolegi sa bivseg posla, java programeru koji se kompjuterima bavi od spektruma na ovamo, na masini sa ukljucenim windows updateom, je warez sajt u IE 6 instalirao neki auto-dialer i krenuo da okrece neka egzoticna ostrva, ali srecom masina nije imala modem, pa je covek provalio sta se desava.. i pri tome cisto da napomenem da ga nista niko nije pitao, niti je on kliknuo negde bezveze.. to nije nikakva urbana legenda, bio sam prisutan kad se to desilo, sedeo sam za stolom pored....da li treba da ti napominjem da taj decko sad koristi FF kad ide na takve sajtove i nikad mu se to nije ponovilo u firefoxu ?
A ja sam prisustvovao situaciji kada je moj kolega, koji koristi FireFox otisoa tako na neki sajt, a ovaj mu je isntalirao trojanac a bez da ga je ista pitao ali je trojanac instaliran u Internet Explorer i aktiviran je tek kada je pokrenut IE.


Za surf korsitim uglavnom FF, zato sto je sigurniji. Ne ulazim u to da li je sigurniji zato sto ima manje bagova, ili su bagovi manje opasni ili posto nema exploita za njega. Statistika kaze da je FF sigurniji. Uzoci su mi nebitni.

Inace spadam u one koji mogu da kazu da su imali malo posla za virusima i trojancima cak i bez korsicenja antivirusa. Medjutim, par puta se i meni desilo da odem na neki sumnjivi sajt sa IE i popijem radnju, a da nemam pojma sta se desilo. Zbog toga IE koristim samo za pristup proverenim sajtovima.

Verujem da je sa novijim update-ima i patch-evima bezbednost IE znatno povecana i da je sada tesko moguce da ti se nesto uvali a da ti to ne odobris, ali ostaje gorak ukus i nepoverenje od ranije, tako da je FF primarna alatka za surf. Oper je takodje ok, ali nije moj licni izbor jer je malo graficki prenabudzena.

Iskustvo na nasoj wireless mrezi se slaze sa ovakvim pristupom. Ko god je od korinsika imao problema sa trojancima i virusima, koristio je IE. Kako korsinik predje na FF, ti problemi su prestaju, ili su se znatno proredjuju.

Poslednja izmena od Pedja : 15. 02. 2006. u 09:38.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat