Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 05. 2009.   #9
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Zanimljiv citat:
Citat:
"The Internet dies without Google. Can't get to my bank Web site because it's waiting on 'google-analytics.com.' This is made of lame," said Twitter user Tadiera.
Ne zelim da zvucim kao Google hejter [jer je 'mrznja' u suprotnosti sa svim sto ja predstavljam]... samo zelim da posmatram stvari sa realne tacke gledista.
A sa realne tacke gledista - ovolika centralizacija interneta ne moze da izadje na dobro... kao ni jedan drugi monopol.
Govorim ovo sa stanovista zdrave logike...
Nadam se da ce ljudi imati dovoljno svesti da u buducnosti sami prave balans i ne favorizuju samo jedan pretrazivac, samo jedan mail servis, itd...

Zdrava sredina je kada imas konkurente... kada imas Zvezdu i Partizan, kad imas VIP i Telenor... pa se ne desi kolaps kada nesto rikne, niti dolazis u situaciju da neko diktira hoces li ti biti vidljiv na netu ili ne.
Ko sto kaze citat sa pocetka "The Internet dies without Google."
Ko god da je Google, koliko god bio human [a nije - vec si prepusten masinama] - ne bi trebalo nekome davati toliku moc i poverenje.
[o Googlu sve najbolje, ovo govorim sledeci zdravu logiku, i vazi za svakog ko dodje do monopola]
Prosto mi nije jasno kako smo uspeli da dodjemo u situaciju da jedna firma drzi sve konce.

[opet kazem, ne pisem ovo zato sto je mene njihova 'vestacka inteligencija' bacila na marginu online postojanja... imao sam ista razmisljanja i pre, ovo me je samo mozda dodatno protreslo i uverilo da ovolika centralizovana moc nije zdrava sama po sebi...]
konkurencija... fali zdrava konkurencija.
i decentralizacija neta.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 14. 05. 2009. u 19:55.
Peca je offline   Odgovorite uz citat