Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2009.   #76
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Web Fest je prosao...
Zavrsen je kako je zavrsen, i mislim da je prilicno besmisleno sada o tome raspredati teorije i bacati drvlje i kamenje na ljude...

Ono... pobedih... mozda nemam prava da nesto tu mnogo pricam, ali cenim, da to sto je Burek dobio nagradu niko ne moze da proglasi nezasluzenim...
Tj. don't get me wrong.. mogu ljudi svasta... ali verujem da racionalno gledano, opravdanost toga nije dovedena u pitanje...

Retko se javljam, u svim ovim pricama iz jednog prostog razloga... ne volim da budem medju onima koji pljuju... nekad mozda jesam, ali onda sam odrastao i shvatio koliko je tesko napraviti bilo sta... pa makar i nesto sto je dovoljno znacajno da ljudi primete da je lose... a opet sa druge strane, nemam ni energije da se krljam sa svima... povremeno mozda, ali me to kratko drzi...

Anyway.. neki moj utisak...
WFest 2009. je bio bolji od 2007.
Mozda je to nekome cudno, ali za mene je sama cinjenica da postoji napredak dovoljan razlog za pohvalu...
Mnogo sitnih stvari je ispravljeno...
Mnogo nije...
Neke fundamentalne jos uvek skripe...

Ali ljudi...
Tih nekoliko ljudi je selo, potrudilo se, organizovalo sve to...
I to otvaranje, i predavanja, i pr pricu, i medije, i selebritije i sve sto uz to ide...

Kapiram da u svemu tome postoji interes...
Makar u smislu promocije...

Kapiram takodje da to nisu dali iz dzepa vec su finansiranje dobili od sponzora ili nekog fonda, ali i za to se valjalo izboriti.

Jos par nekih kratkih osvrta...

Ziri je bio bolji nego pre dve godine...
Bilo je vise "nasih"...
Nije da su nasi lepsi... ali o internetu mogu da sude ljudi koji ga zive... oni najbolje znaju da vrednuju tudji rad i da ocene situaciju...
I mislim da su nagrade zirija bile bolje nego pre dve godine...
I verujem da bi bile jos bolje da su ljudi u vecoj meri bili ukljuceni od pukog glasanja...
Takodje verujem da su ljudi mogli biti bvise ukljuceni da smo mi, kao predstavnici te zajednice pokazali zelju da budemo vise ukljuceni... da doprinesemo...
Kad neko nesto napravi, lako je ukazati na nedostatke...
A najlakse je iskenjati se na to...

Najveci problem vidim u glasanju publike i cinjenici da je ponovo obesmisljeno...
Pobedismo prosli put u konkurenciji publike, ali ja sam i tada otvoreno rekao da je pobeda dosla iskljucivo jer je nas nekoliko selo i glasalo masovno....
Jer je bila debilana gde forumi sa 200 ljudi imaju 5-10-20 puta vise glasova od onih najvecih, iako i na njima postoji "kampanja" za animiranje clanstva...
To je ono na cemu mora najvise da se poradi... i gde je poboljsanje mozda i najlakse ostvariti...

Ziri takodje, po meni, treba da se dopuni...
Da ljudi bude vise...
Iako postoje oprecna misljenja, ja smatram da je to najbolje...
Malo ljudi = "prevelika" mogucnost greske...
Kod 5 ljudi... jedan glas je 20%, kod 25 - 4%

Mogao bih reci o svakom pobedniku svake kategorije po nesto...
Mogao bih dati i neko svoje misljenje, ko je mozda bolji...
Ali to je samo moj subjektivni osecaj...
I mislim da mnogi dozvoljavaju sebi previse slobode kada je upravo taj subjektivni osecaj u pitanju...

Mnogo strana... malo korisnog feedbacka kako da se situacija popravi...
Vise bih voleo da je situacija obrnuta...

Dok ne dozivim da to obrnuto bude pravilo, a ovo sada neki izuzetak, bicu ilegalac... manje se nerviram tako.
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje Ivan Minic za poruku: