Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 06. 2010.   #40
stojan.dim
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.06.2010
Poruke: 10
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
stojan.dim is on a distinguished road
Default Samo vi plivajte u nepoznatim virovima

Vi ulazite u sitan biznis sa svakom transakcijom koju obavljate sa bilo kojim sajtom a da toga niste ni svesni.
Ako bih vam napisao da ne idete u Komercijalnu banku zato što su tamo lopovi, šta biste rekli? Dali su čoveku kredit polumrtvom, padao je čak i u banci u nesvest, našli ga neki, koji su ga verovatno i nagovorili da uzme kredit, odveli u "dom" za stara lica, ostavili ga bez terapije i nakon par meseci je, bez ikakve mogućnosti da to sprečimo, i umro. Ni Ministarstvo ni socijalna služba nisu hteli da reaguju.
E sad, pride, umesto da banka zatvori kredit i obavesti porodicu ostavili su kredit, njega, mrtvog, verovatno nastavili da obaveštavaju na adresi na kojoj je bio živeo, na kraju kada je kredit istekao sračunali kamatu i tužili porodicu za isti, iako je kredit isplaćen. Traže kamatu zato što im on, baš on, nije isplaćivao kredit na vreme! Još nam bez pardona kažu da je to kazna.
Iako mislite da je priča nevezana, zločin sa strane Komercijalne banke je na prvi pogled mali, baš kao i ti potencijalni aljošari što vršljaju po Internetu i ko zna šta ljudima isto tako nevidljivo rade samo zato što imaju informacije o njima.
Kada smo otišli u Komercijalnu banku, pravnica izvadi nasledni list i kaže: "pa evo vi imate njivu što je ne obrađujete" Oni su prosto uzeli nasledni list, ko im ga dade, zemljo Srbijo, omerkali koliko mogu da ćape i to je to. Mrtav, živ, šta njih briga.
Sve bi to, društvo, bilo u redu, da to nije moj otac. Kao što banka može da dođe do informacija i da vam doslovno mentalno uništi život, tako može i svako kome čak slobodno dajete informacije, još ih ovde i branite, a banke su pravno regulisane. Vi ne znate ni ko ni kakve poslove vodi po Internetu ni kada ćete postati žrtve istih.
Bolje ja vas da "trujem" istinama, nego da vas sačekaju barabe i prolazite kroz ovo kroz šta ja i cela moja porodica prolazimo. Od sto vas jedan neka pročita i zamisli se, meni je dovoljno.
Banke su glavni vodič e-poslovanja u svetu. I ne mislite da će vam ni krivična prijava ni Ministarstvo pomoći. Neće! Naćićete se u nebranom grožđu i u vašem slučaju kriviti sami sebe.
Još ste ajde i zaštićeni zato što se trenutno Internet sajtovi kod nas bave trange-frange aktivnostima, klađenjima itd. Za sada. Ali uz strana ulaganja itd. kada ojačaju pa to ne smem ni da zamislim u šta će da se pretvori. Ova moja priča će biti boza za to šta će ljudi preživljavati. Vaša i moja deca.
A izgovor banci je: to sve radi kompjuter.
Samo vi plivajte u nepoznatim virovima. U zemlji u kojoj ne postoji stvarna fino balansirana pravna zaštita, sve se radi na o-ruk. Policija u jednom trenutku poskida krem koji je našla a koji se nakotio i idemo dalje.
Moj otac je bar imao demenciju, ne znam kakav vi izgovor možete da imate.
stojan.dim je offline   Odgovorite uz citat