Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 12. 2005.   #37
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Lightbulb

Ccc, em što me čitate šta pišem, em što ne čitate dokumentaciju:
1. Smarty ima jednu lepu promenljivu klase koja se (suprise, suprise) zove $security tako da sve te priče o php injection padaju u vodu ako znate da konfigurišete smarty. Nasuprot tome, želeo bih da vidim kako ćete u svojim "mixed PHP/HTML kod" template-ima da zabranite izvršavanje arbitrary php koda.

2. Zextra, keširanje je odluka vezana za poboljšanje perfomansi. O merenju perfomansi i poboljšanja u istim sam ti već dao savet.

3. Ako ne shvatate koje su to prednosti koje dobijate korišćenjem Smarty-ja (ili čak bilo kog drugog template engine-a) u odnosu na mixed PHP/HTML kod, savetujem Vas da pažljivo pročitate ovaj članak. Ako bude bilo nedoumica slobodno postavite pitanja, ali tek nakon što ste pročitali celokupan članak.

4. I, molim Vas, dosta mi je argumenata nepotkrepljenih činjenicama:
- Smarty src je preveliki. Smarty biblioteka kod mene na disku zauzima 310KB (317.636 bajta za picajzle). Da li to predstavlja problem za kapacitet na disku na Vašem web hosting nalogu? Čisto sumnjam. Doduše, može predstavljati problem da se dotična biblioteka prenese na server, ali to ne morate raditi svaki put kada vršite ažuriranje sajta.
- Smarty je prespor. Just the facts Jack. Napravi benchmark-e, ostavi kod istih i rezultate pa ćemo da uporedimo koliko je veliko to usporenje koje Smarty unosi.
- Moja home-made XY biblioteka je bolja/lepša/brža od Smarty biblioteke. Ne isključujem mogućnost, samo da li bi bio ljubazan da podeliš tvoj kod sa nama i ostatkom sveta - bilo bi lepo kad bismo mi mogli to isto da uvidimo i onda koristimo ono što nam je bolje/lepše/brže.
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat