Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 01. 2008.   #3
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Koliko se sećam, postoji neka mogućnost da se kampanja ograniči na prikaz oglasa samo na Google stranama gde je pretraga za određenu reč, tada je veća cena za klik ali dobijaš ono šta si platio.

U suprotnom, oglasi se prikazuju i na partnerskim sajtovima koji prihoduju preko Google AdSense programa a tada algoritam itekako zna da zaškripi, namerno ili slučajno. Malopre sam gledao jedan sajt gde se prodaje neki program a prikazuje reklame za domaću socijalnu mrežu i sajtove za traženje posla.

Znam da je to zbog prepoznavanja IP-a ali da li ja tražim društvo, posao ili program ?! Kada tako vidim neku reklamu koja mi je interesantna u tom trenutku kliknem na nju, par sekundi pogledam sajt i skroz ga zaboravim jer tražim nešto skroz treće. Međutim, ipak sam ti skinuo kredit, to je zanemarljivo, ali koliko ljudi uradi sličnu stvar ?

Da li je pametnije Google AdWords ili relevantni sajtovi zavisi od toga šta prodaješ, nekada je bolje jedno, nekada drugo, a česti su slučajevi kada bi trebalo raditi obe kampanje jer možda neko ko se prvi put susreće sa tvojim proizvodom ne zna za taj specijalizovani sajt gde se reklamiraš i tada gubiš potencijalnog kupca jer je on tražio preko Googlea.

Citat:
Originalno napisao apex Pogledajte poruku
Sa druge strane covek moze "probirati" par sajtova koji su po njegovom "misljenju" pogodni za oglasavanje, a sa druge strane, covek moze i da pogreshi (licni primer).
Nema tu mnogo biranja Odabereš sajtove koji se bave temom koja intresuje tvoje potencijalne kupce.

O kakvom proizvodu je reč ?

Poslednja izmena od Nikola Vavic : 08. 01. 2008. u 20:39.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat