Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 04. 2006.   #22
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Sada ne mogu da zamislim da imam ni 2 nedelje gubitka kontinuiteta u poslu, a kamoli duuugih 12 meseci. Sa druge strane, ako je vojska već nužno zlo, nije loše iskoristiti je na neki način: neko reče čitanjem dokumentacije, a ako ništa drugo, tamo ćete sresti takve likove i takav način ponašanja koji verujem nikada više nećete sresti u životu. Da li je to neophodno iskustvo? Sigurno ne.

Ja sam, na žalost, gulio svih 12 meseci, bio sam poslednja generacija ('90-'91) u kojoj su bili i Slovenci i Hrvati, pa sam osetio na početku onu staru JNA, a iskusio i mučni početak raspadanja svega na kraju. Ne znam da li je moja jedinica bila elitna, ali bila je specijalna, oficiri prilično normalni. Srećom, imali su računarsku mrežu (pričamo o 1990. godini!), pa sam u drugih šest meseci isprogramirao programe za aktivni i rezervni sastav, uneo čitavu dokumentaciju koja se do tada kucala na mašini, sredio skice u CADu i tako ... Ako ništa drugo, naučio sam par veština koje nisam znao, i koje su mi kasnije koristile.

Pogledajte film Karaula, stvarno je OK, i stvarno pokazuje kako je bilo u JNA.

U Severnoj Koreji vojni rok traje 10 punih godina. Ujeeee ...
marinowski je offline   Odgovorite uz citat