Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 05. 2012.   #17
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Citat:
Originalno napisao tasmaniski Pogledajte poruku
Konkretno imam u planu nekloliko web aplikacija koje vec postoje, dakle nista novo.
Na tu ideju/zelju da pravim web aplikacije, koje vec postoje, sam dosao tako sto nailazim cesto na web aplikacije koje su dosta lose (znam da bih mogao da ih uradim 2 puta bolje), a ipak dosta prodavane.
Pa rekoh: sto da ne ponovim neku aplikaciju koja postoji, izmenim dizajn skroz, uvedem nove funkcionalnosti i uzmem neki deo trzista.

Neko ko nije programer ne treba da programira, isto tako mislim da neko ko nije prodavac/menadzer ne treba da se bavi tim poslom.
Ako se ja bavim prodajom i menadzmentom ko ce onda da programira
Imam u planu da radim sa vecim trzistom, ako radim obe stvari necu nista uraditi kako treba.
Meni je jedan drugar skoro predlagao da radimo aplikaciju za upravljanje affiliate promocijama. Izgleda da tu ima dosta oblasti, ako bi se covek specijalizovao moglo bi da bude uspesno.
To sto su aplikacije ruzne, nista ne znaci, jer ako zavrsavaju posao, onda je to dovoljno ili ako imaju neku mogucnost koju bas taj koji radi promociju trazi.

Moje iskustvo je da jednostavno ako hoces da budes preduzetnik tj. da ne radis za druge, moras da preuzmes sudbinu u svoje ruke i da moras da radis prodaju. Kako drugacije ces da dodjes u kontakt sa klijentima u kljucnoj fazi kada razvijas poslovni model i kako ces cuti povratnu informaciju koja je od sustinske vaznosti kada razvijas prozivod. Jednostavno nema drugog nacina.

Ono sto bi mogao da uradis eventualno je da nadjes nekoga sa kojim bi usao u parnerski odnos koji ima kvalitete koje ti nemas ali to je veoma osetljiva oblast, posebno u Srbiji gde ljudi generalno su iracionalni.

Ja bih ti savetovao ovako, probaj da radis to, ako pogledas ljudi koji to rade, nisu narocito pametni, tako da ne bi trebalo da ti bude problem, samo treba da naucis malo o toj oblasti.

Pozdrav i srecno,
Zeljko
desireco je offline   Odgovorite uz citat