Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 11. 2010.   #8
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

Naravno, hiperprodukcija nije resenje ali obiman sadrzaj itekako pomaze. E sad, kada kazem obiman ne mislim samo na masovnu proizvodnju vec na sadrzaj koji je kvalitetan.

E sad, kao sto rece, ako je tematika predmet tvog interesovanja svakako ce ti biti interesantnije da sam pises jer znas sta treba ponuditi.

Ali ako tematika nije predmet ineteresovanja, jer je autor teme napomenuo da otkrijes supljinu u pokrivenosti, onda treba razmisliti o angazovanju nekoga, po mogucstvu kome je to interesantno.

Tu treba samo uraditi matematiku: Koliko ja zaradjujem i da li je isplativije da radim na sadrzaju ili da platim nekoga?


Ja ni dinar nisam zaradio od adsensa i tu nema smisla da solim pamet ali prilicno lepo zaradjujem od pisanja, tj. od angazovanja pisaca za pojedine projekte pa to bar znam kako se krecu cene i kakav kvalitet moze da se dobije.

Prema komentarima koje dobijam od US/UK klijenata tekstove koje im isporucujem, ili koje im postuju ovi moji direktno na blogove su odlicni. Ja te pisce placam $2-3 po clanku, a uzimam $5-6, sto znaci da su i oni sami mogli da nadju direktno takve ljude.

Zato mislim da moze dobar posao da se napravi i ako drugi pisu tekstove za tebe a ti se posvetis onome sto ti stvarno pravi pare.


Evo konkretno, trenutno radim neki SEO za jednu firmu koja se bavi servisom nekih industrijski masina, i nekih masinskih kerefeka. Nije toliko jaka trazenost ali cene tih usluga i restauriranih tih masina su prilicno velike pa sam i sam mislio da se ukljucim u sve to i probam na adsense i amazon affilate da zaradim. A konkurencije skoro da i nema. Ni sam nisam ocekivao da cu tako lagano da izguram sajt na dobre pozicije.

E sad, ovo je pravi primer. Da li ja da sednem i da pripremam sadrzaj i opisujem industrijske masine i neke srafove od 2 metra ? Da je na srpskom nista ne bih razumeo
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" m2-webs za poruku: