Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2009.   #68
holodoc
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 27.11.2007
Poruke: 71
Hvala: 10
12 "Hvala" u 11 poruka
holodoc is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Sve ovo pod uslovom da sam razumeo šta znači "čista alternativna PHP sintaksa". Nešto mi ne idu zajedno reči čista i alternativna.
Bukvalno sam mislio na čistu alternativnu sintaksu (http://php.net/manual/en/control-str...ive-syntax.php) neizmešanu sa raznim tagovima specifičnim za klasične template sisteme pa i za samu CI template klasu. S obzirom da je alternativna sintaksa potpuno integrisana u jezgro PHPa njenim korišćenjem se po meni generalno eliminiše potreba za bilo kakvim parsiranjem template fajlova čisto da bi se dobio ponovo "čist" PHP kod pa makar on bio i keširan. Ono što mi se kod Smarty-ja svidelo je mogućnost parcijalnog keširanja stranice ukoliko je ona sastavljena iz podšablona (zaboravio sam već pravu terminologiju i nazive) tako da se u kompleksnijim slučajevima kada su stranice sastavljene iz dosta elemenata koji se ne menjaju često ovo može da bude poprilično interesantno za povećavanje performansi.

Doduše priznajem da nisam jako dugo radio sa Smarty-jem i da se dosta stvari u međuvremenu verovatno promenilo tako da moram da se ogradim od daljih komentara koji verovatno ne bi bili na mestu.
holodoc je offline   Odgovorite uz citat