Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 09. 2012.   #4
spezia
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 21.05.2010
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Hvala: 24
450 "Hvala" u 10 poruka
spezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished road
Default

Citat:
koliko sam ukapirao inicijator teme nije rekao da je wp najboji na svetu, ali se to naslučuje. pitanje - zašto misliš da je wp najbolji?
Ne , ne...

Ja sam koristio WP na nekoliko projekata a Drupal nisam. Kada sam pokusao preko google da nadjem bitnu razliku, nalazio sam stare teme : "WP je samo za blog, a Drupal pravis portale". Sto je uvodjenjem custom post type to malo prevazidjeno... Jer sam gledao dosta slozene sajtove u WP, da ne poverujes da WP to moze.

Razlog pokretanje teme: Danas se igrom slucaja (u firmi) bavim CodeIgniter-om. Ali mi je zelja da dodatno usavrsavam jedan CMS. Dvoumio sam se izmedju WP i Drupala. Evo sta znam:

WP : nekako mi je simpatican, mnogo vise sajtova se vrti na njemu nego na Drupal (znaci da je popularniji), dobra dokumentacija, imam i nesto iskustva (pisanje plugina, tema, ...)

Drupal: svi ozbiljniji programeri se nekako bave bas tim - Drupalom (pa cak imamo i Balkan samit i slicno) - sto govori da nije slucajno, od sledece verzije podrzace symfony -> znaci prati neki moderan pravac, prica se da je framework bolji od wp...

Zajednicko: oba su populatrni CMS-i, imaju slicnu filozofiju, hooks, admin deo, pisanje plugina (verovatno oba imaju nekog zajednickog pretka sumnjam da kradu ideje jedan od drugog)... itd, itd

Po ovoj prici vidim da su dosta slicni a opet se pravi razlika: e pa ovo je Drupa, to je framework.
Ja sam samo hteo da vidim jasno tu razliku zasto je Drupal drugaciji od Wordpress. (tacnije da li je u 2012 ?? ). Kada mislim razliku, mislim na mogucnosti a ne: ovaj podrzavace simfony a ovaj ne, ovaj ima wp_error ovaj ne, i sl....

Zato sam napomenuo da je bolje da se javi neko ko koristi oba pa realno da oceni.
spezia je offline   Odgovorite uz citat