Tema: DDOS napadi
Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2008.   #28
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Vace Pogledajte poruku

To nema nikakve veze sa netacnim informacijama koje si do sada davao i na koje sam reagovao. Nije stvar u tome da li ti znas ili ne znas kako to funkcionise nego je stvar u tome da ce neko sutra zaista misliti da "se zna tacan IP range za Srbiju", da "to nisu javni podaci, ali ima ko zna tacno (tipa Telekom, neke firme koje rade sa njima da ih sad ne licitiram, BIA i sl..)", da se "zahtevi podnose iana.org" i sl.

To jednostavno nije tacno.
napisah sad ogroman post, ali u bluesovom stilu sam zakljucio da nema leba od toga, posto je ionako opste poznato da sam glup, ruzan, imam mali ku*** i sirim lazi & neistine, pa cu tako da budem vrlo zen i koncizan...


CINJENICA 0: za IANA-u sam se zeznuo, ziva istina,a i to je vrlo bitan podatak za ddos pricu.. siguran sam da RIPE odgovara na zahteve mogo brze od IANA-e, tak da ne brinite ljudi, kad vas ddos-uju samo pisite njima

CINJENICA 1: IP range Srbije je (naravno) tacno poznat i organizacije u Srbiji kojima to treba imaju te podatke vrlo azurne.

CINJENICA 2: IP range Srbije ne mozes tek tako da nadjes negde, moras da ga iskopas i to ako ti dozvole pristup, ili ako kupis postojecu bazu. A ako moras da pises zahtev da ti odobre pristup necemu (mislim na ripe.net), ili ako moras da platis za neke podatke (sve azurne geo-targeting baze se placaju), to onda, bar po meni, nisu javno dostupni podaci, jebem li ga?! Meni mozda moja komsinica Mara dozvoli da saznam koje joj je boje vesh (ako je pitam bas, bas lepo ), ali to tesko da je javni podatak (a opet mozda i jeste, ko bi ga znao... sumnjiva mi je ta komsinica mnogo )

I cisto za kraj, NHF.....odustao bih ja od ove rasprave jos ranije nego mi dosadno na poslu
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 09. 01. 2008. u 19:31.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat