Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 05. 2012.   #25
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Kako 500E.Lazu bre!! Pazi garant imaju voznji za 100E na dan (300 din X 30-tak voznji). A znam taksitu iz manjeg mesta pausalca koji zaradjuje 1500E mesecno. Ali je mesto malo budjavo i skoro nema ljudi. Mnogi iod njih prelaze 3K eura godisnje, saobzirom na to da kukaju za fiskalnu kasu. Da im kasa ne smeta i da ne zaradjuju mnogo, nebi se bunili.
Bila je dobra prica na ES MadZone o tome koliko se isplati taxiranje. Suma sumarum, 500e mesecno ZARADE je super za prosecnog taxistu!
Necu u ovoj temi o ciframa, koga zanima ovo, neka ide u taj soapbox

Citat:
Advokati
Skoro se slazem sa tobom, ne slazem se samo sto ih nisi vise ocrnio iskreno Sasvim si u pravu, oni su vec sasvim druga klasa!

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Ovo za offshore firmama nije dobro, zakoni su previse suplji, i nejasni. (to je zakon o porezu na dobit privrednih drustava) Jedini nacin da se radi po zakonu je raditi iz te offshore zemlje, medjutim obicno ako covek postane rezident iste, onda nema pravo na zero-tax frimu, tako da je vodjenje knjiga neminovno.
Ne... bitan je status FIRME. Npr. ti mozes i u Srbiji da otvoris "offshore" firmu unutar tax free zona, samo ne smes da poslujes sa Srbijom, ili se to oporezuje.
Svi Emirati, valjda, imaju tax free zone, gde sve dok ne poslujes sa Emiratima, nemas nikakav porez.
Ili ono najbitnije, da pomenem neke stabilne primere:
- UK firma, dok ne radi sa UK ima mnogo manje poreze
- Delaware firma, sve dok ne radi sa Delaware-om nema porez
- Kipar, najbolja ideja do skora (sada nestabilna zbog Grcke/Turske), nema poreza ali ne moze da radi sa Kiprom
- Sejseli, Bahame, Karipska Ostrva i slicno, uglavnom tax free ako se ne posluje sa tom zemljom, a negde cak i tada.
- Monako, nema poreza?

Znaci, nije bitno da li si ti rezident iste... uglavnom i ne mozes postati rezident te zemlje (tipa Sejseli i sl.) bez desetina miliona tamo.

Citat:
Sigurno je bolje ziveti u zemlji koja ne naplacuje prihod iz iinostranstva, ali postoji veoma malo takvih zemlja.
Jesi siguran da uopste postoje takve??? Mislim za fizicka lica? Ne ono da se kao kod nas ne kontrolise generalno, vec da stvarno u zakonu ne postoji stavka po kojoj se to naplacuje?

Citat:
Cini mise da je egipat ne naplacuje porez za prihode iz inostranstva, a takodje to bi trebalo da vazi i za Cile i Urugvaj i za tu Rumuniju. Kada bi to tako moglo da se radi u srbiji, onda niko ne bi
Proveri koliko je ovo konkretno tacno... u smislu, lako se ovaj iz ICT klastera baca raznim recenicama, ali koliko je fizicko lice u Rumuniji oslobodjeno placanja poreza na IT usluge stvarno i da li je? I po cemu se to onda ne bi moglo da zloupotrebi
Sumnjam da je igde tako kao sto kazes - da ima boljih mesta od Srbije je pod "naravno", ali mislim da nema nista toliko bolje

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
Jel moguće da si upravo poredio Nemačku i Srbiju i konstatovao kako je sve isto ovde i tamo. Da su mi ovo odgovorili samo bi se jako glasno nasmejao.
Kad neko nema cime da se odbrani on obicno tako odgovori...
Da, poredio sam Nemacku i Srbiju! Za IT freelancing ITEKAKO ne bih da sam u Nemackoj! Za skandinavske zemlje, Holandiju, Austriju itd. generalno ne znam kakva je situacija... ali za UK i DE sam siguran da se ne bih menjao sa njima.

Citat:
Taksijem se vozim svaki dan već preko 10 godina, na posao i nazad ( a i šire ) i mnogo taksista su mi poznanici pošto su me vozili mnogo puta. Ne znam gde ti živiš ali ovde u Bg taksista ne ide kući ako nije uzeo 4-5k RSD pazara. Do the math.
5000*30 = 150.000 mesecno, pod pretpostavkom da ima toliko. Manje 15-20.000 za poreze i udruzenje, manje barem 50% za gorivo, manje amortizacija vozila, troskovi odrzavanja...
Da taxistima uvedu fiskalne, samo bi im uveli dodatni trosak (kupovina kasa), i onda bi i poskupeo taxi Sredili bi nesto ono ludaka sto sede kod Usca, na Terazijama i slicno, ali to je to. Prosecan taxista bi bio u minusu za kasu otprilike.

Citat:
Poredio sam taksiste i developere ovde. Taksista ne plaća PDV a ja recimo, plaćam. Taksisa prima novac u kešu, plaća "firmu" u kešu, jedino doprinose pušta preko računa a ja svaku transakciju plaćam nekome nešto.
Zasto ti placas PDV??? Zasto ti placas PDV na izvoz softvera?
Nesto ti ne radi taj knjigovodja!
Da se razumemo... tema je IZVOZ softvera iz Srbije. Ako ti u Srbiji imas 4.000.000 RSD prometa, nemas prava da se zalis Ako nemas - PDV nema mesta u toj diskusiji.


Citat:
Složio bi se jedino ovde sa tobom. Skoro da je neisplativo i ide na to da bude "nemoguća misija" da se radi i zaradi. Jer oni neće da jure velike firme i da se zamlaćuju sa njima već tebe i mene.
+1
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat