Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 02. 2006.   #1
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default Pitanje o administraciji foruma (ne DPT, vec generalno)

Ima par godina kako me je "zapala nezahvalna duznost" da budem administrator foruma na kojem se uglavnom govori o politici. Posto je u EXYU, nazalost, politika = nacionalno pitanje = nacionalizam, tu bude svasta. Svako malo napadaju sovinisti, psovaci, onano-filozofi, korisnici cesto vrijedjaju jedni druge i sve u svemu, govore stvari koje u stvarnom svijetu nebi mogli reci bez posljedica... Postoje moderatori, ali i oni tu i tamo padaju u vatru, tako da je ponekad i njihov sud diskutabilan...
Prvo sam ekstremiste upozoravao i brisao poruke, onda sam poceo da ih iskljucujem s foruma (posle cega se, misleci da su jako pametni, uredno ponovo registruju sa drugim username-om koji se od starog razlikuje u npr. jednom underscore-u)...
Sad mi je palo na pamet da ima gomila foruma na kojima se moze diskutovati sa korisnickim imenima tipa "IceCoolChetnikMadafaka" a da bih 'ladno mogao postaviti uslov da na ovom "mojem" mogu diskutovati samo korisnici koji za username odaberu upravo svoje ime i prezime... To je, zasad, u eksperimentalnoj fazi ali mislim da nije losa ideja...

Kakva su vasa iskustva u vezi s administracijom foruma i odrzavanjem javnog reda i mira na njima?
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat