Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 02. 2006.   #9
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Sve dok omogucavas anonimnost na forumuiamces taj problem. Kao sto rece Ivanhoe, mi smo ranije na BBS-ovima proveravali svakog prijavljenog korisnika i tek nakon toga mu davali pristup. Tako, kada nekoga banujes, nema sansi da dodje ponovo.

Na Internetu, anonimnost polako ali sigurno urusava mnogo toga. Ja sam smislio sledeci metod, registrovani korsinici (dakle oni koje nikako ne mogu da proverim) imaju odredjeni pristup ali ogranicen. Ako se posle nekog vremena korisnik pokaze kao OK, on upada u user grupu koja ima sve potrebne privilegije. Ako se desi da neko pocne dapravi probleme, dovoljno je da ga izbacim iz te grupe i resim problem u nekoj meri.

E sad, kada imas forum sa nekom normalnom ekipom sv eje lako, cak i ako se povremeno pojavi neko otkacen. Problem je sa forumima kao sto je taj tvoj, gde je otkacenost normalna pojava.

Jedno vreme sam na svom forumu ugostio ekipu ljudi slicnu toj koju imas na forumu, i gadno sam se opekao. Posto su se stalno svadjali, a ja morao da smirujem uvek sam u stvari ja bio taj koji je ispadao negativac. Resenje je bilo u tome da su oni napravili svoj forum i preselili se tamo. Eto proslo je ihaj godina od tada, mene glava vise ne boli a oni se jos uvek svadjaju
Pedja je offline   Odgovorite uz citat