Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 08. 2010.   #16
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To mnogo zavisi od opisa posla "pronaći klijenta". U mojim slučajevima ta osoba koja mi je pronalazila klijente je imala daleko više posla. Znači nije to "evo ti klijent, daj mi moj deo pa se snalazi". On je morao prvo da obavi sve razgovore sa klijentom, da prvo vidi šta hoće, pa da se napravi neki zajednički plan, pa kada se krene sa poslom da bude u stalnoj komunikaciji sa klijentom, da referira, pokazuje šta je urađeno, sluša komentare i prenosi nazad meni. Znači to je posao koji uključuje praćenje projekta od početka do kraja.

Ja mislim da to vredi daleko više od 20% - ja sam sa zadovoljstvom davao 50%. Ja samo sedim i radim, a celokupna zajebancija sa klijentom je daleko od mene. On je uživao u tome, jer ovo što ja radim on ne ume, ja sam uživao jer ono što on radi mene užasno smara, našli smo se na pola i svi zadovoljni.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje bluesman za poruku: