Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 08. 2010.   #17
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

^ U pravu si. Definitivno zavisi od konkretne uloge i obima posla koju ima i obavlja ovakav menadžer u takvoj saradnji. Pa onda po tome je i odgovarajuća raspodela zarade u redu.

"Aktivni" saradnici sigurno zaslužuju veći procenat, zavisno od uloge. Dok je po meni ovim "pasivnima", koji ne rade ništa više od preporuke, 10-20% maximum.

Lepo je imati aktivne saradnike. Ja nažalost stalno dobijam poslovne ponude od likova koji očekuju nikakva ulaganja, minimalni utrošak vremena, lak obrt uz visoke zarade i provizije, ja radim oni sede a lova do krova, leba bez motike, i sl. ... i tu se ja opredeljujem za onu drugu varijantu koju sam naveo, da naplatim fiksno svoj rad, a "menadžer" je slobodan da zaradi još $1mil ako uspe

Čini mi se da dosta igra ulogu to da li je ovakav menadžer uopšte povezan/upoznat sa IT industrijom, jer kada nije, a hoće da menadžeriše posao koji ne poznaje, imamo problem i on i ja i klijent. Takvo je moje iskustvo. A interesantno je kakve sve ideje razni "menadžeri" imaju
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat