Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 11. 2005.   #11
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

To "najbolji persistance layer" nije samo moje mišljenje već gomile drugih programera koji su ih probali. Ima ih par: PEAR::DB_DataObject, MetaStorage, Propel... Propel se pokazao kao najkompletniji i najviše korišćen. Zajednica oko njega je živa i ima par prilično jakih likova u ekipi tako da mu ne fali ni kvalitet ni stabilnost.

1. i 2. mi ne predstavljaju problem jer uglavnom pravim veće PHP5 aplikacije. Baš pre neki dan sam napisao malu news skriptu za prijatelja. Koristio sam PHP4 i sve sam napisao from scratch. Kao što rekoh, alat biraš po potrebi i ne postoji univerzalno rešenje.

Što se brzine tiče pitanje je gde povući granicu između brzine kojom praviš aplikacije i brzine kojom se iste izvršavaju. Zavisi od slučaja do slučaja...

Pobornik sam agilnog razvoja i primene patterna. Good old PHP4 sa akcentom na proceduralnom programiranju mi ne leži baš najbolje u toj priči.

Citat:
ti si navikao na razne gadgetse
Pa i ne baš. To o čemu pričam su uglavnom koncepti, ne gotova rešenja. Od biblioteka koristim Propel i Creole, ponekad Textile (klasa izvučena iz TextPatterna). Sve ostalo sam ja pisao...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat