Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 05. 2010.   #1
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default Devizno placanje, kako do para? [intesa, fx client]

Prvi put ovo radim online, pa imam par pitanja.

Platili mi neke pare na devizni račun. Posle poziva telefonom iz banke, ušao u FX Client, šifra 302 i sve po redu, rasporedio na devizni i to je posle par sati leglo.

1. Da li moram da šaljem neki papir nekome u vezi rasporedjivanja koje sam uradio online? Znam da se ranije spominjalo neko slanje faksa i sl. ali kapiram da je banka primila k znanju.

2. Želim da prebacim te pare na dinarski račun. Koja je "svrha plaćanja" ?

Vidim opciju "Zahtev za prodaju deviza" u meniju, sa iznosom koji hoću da prodam, ali me buni combo box "svrha plaćanja". Tu se spominje sve i svašta, meni treba samo da se "interno" prebace pare.

(vidi sliku)

3. Osim slanja devizne fakture (u iznosu koji je primljen) u inspektorat u roku od 8 dana -- da li je potrebno još nesto uraditi ? Da li nešto posebno treba da bude na toj fakturi ispisano, pretpostavljam engleskim jezikom?

4. Imam onu zelenu sa čipom Intesu Visa Electron Business. Da li je njome moguće plaćanje u inostranstvu ili online (npr. hosting, hotel, benzin, ATM, ... ) direktno sa deviznog računa ?

Paušalac sam, nisam u sistemu PDV.

Trenutno mi je opcija da prebacim na dinarski, onda da podignem pare, pa da idem u menjačnicu i kupujem EUR, pa da ih uplaćujem u drugoj banci gde imam karticu... i u tom procesu svi se ogrebu za procenat.

Help
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	Untitled.png
Pregleda:	774
Veličina:	25,3 KB
ID:	780  
srdjan je offline   Odgovorite uz citat