Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 05. 2010.   #3
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja te devizne transakcije obavljam old school jer nisu česte. Mene bude iz Inteze oko 7:30 da mi pošalju faks kad imam devizni priliv, pa onda, kad sam već ustao, obično popunim taj papir i pošaljem im faks nazad. To legne na račun i to je to. Mislim da je potvrda preko FX-a ekvivalent toga i da ne moraš da im šalješ nikakav papir više čim su ti pare legle na račun.

Što se tiče prodaje deviza, samo se na memorandumu firme napiše zahtev za prodaju deviza i to se preda na šalter. Za prodaju deviza se ne navodi nikakva "svrha plaćanja". Sa druge strane, kad kupuješ devize onda se navodi zašto ih kupuješ. Možda gledaš pogrešnu formu u FX-u.

Inače mi je jedan što radi u Intezi rekao da sve te naloge za prodaju/kupovinu deviza koji stižu preko FX-a, mora da proveri i službenik lično , tj. ne rade po automatizmu, pa mi i on savetovao da je bolje i brže da te stvari radim offline?! Moguće i da je bio u pravu jer sam jednom popunio neki takav zahtev preko FX-a i nikada te devize nisu prodate/kupljene, ne sećam se šta je bilo. Mislim da se ovde još neko žalio da odradi zahtev danas a transakcija se obavi tek sutra ili za par dana?! Tako da sad lepo prošetam malo i predam papirče na šalteru i to se završi za dan.

Citat:
4. Imam onu zelenu sa čipom Intesu Visa Electron Business. Da li je njome moguće plaćanje u inostranstvu ili online (npr. hosting, hotel, benzin, ATM, ... ) direktno sa deviznog računa ?
Može, samo se otvara namenska devizna partija koja se vezuje za kreditnu karticu. Dakle, morao bi s vremena na vreme da prebaciš sredstva na tu partiju. BTW, dobro ispitaj svog savetnika da li je sve povezano kako treba, jer često zaborave da "namensku deviznu partiju za Visa karticu" i povežu sa Visa karticom. Doživelo nekoliko članova DPT-a. Ima jedan check box koji zaborave da čekiraju.

Jednom kad se sve poveže kako treba, offline radi kao i svaka druga Visa Electron kartica, dakle hotele i sve ostalo na samom mestu plaćanja gde se kuca PIN možeš da plaćaš bez problema. Online radi OK u većini slučajeva, ali postoje mesta gde ne prolazi iz nekog razloga.

Poslednja izmena od mileusna : 28. 05. 2010. u 17:51.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku: