Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 06. 2005.   #1
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default Case study: Marketing strategija za prodaju web komponenti

Evo o cemu se radi. Imam svoju article management komponentu koju prodajem putem weba, i voleo bih da prodiskutujem o potecijalnim greskama ili pravcima u kojima bi trebalo usmeriti marketing ove (i slicnih) komponenti. URL svog sajta (za sada) necu navoditi, mislim da nije toliko bitno, a i ne bih da ispadne da sam sebe besplatno reklamiram

Evo osnovnih podataka:
Tip komponente: news / article management
Platforma: *nix, windows; php/mysql
Cena licence: $239
Broj prodatih licenci mesecno: trenutno 4-5
Ciljna grupa: developeri / webmasteri

Trenutni marketing komponente se svodi na sledece:
1. SEO (#1 strana za sve kljucne reci koje su mi bitne - php news publisher, php article manager, etc...)
2. Listinzi na Scripts-direktorijumima, pocev od placenog listinga na HotScripts pa dalje...
3. AdSense (cca. $3/dnevno)
4. Guerilla marketing (pretezno forumi)

Problem:
Ono sto mi privlaci paznju jeste da prakticno ne postoji neki mid-range budzet za reklamiranje ovakve vrste proizvoda. Trenutno trosim oko $100 mesecno za AdSense, ne zato sto ne zelim vise, vec prosto iz razloga sto ne mogu da POTROSIM vise!! Sumanuto... Ostalo su prilicno niski troskovi reklamiranja na scripts-sajtovima i to je prakticno to.

Ne zelim da ulazim u kupovinu one-way linkova sa visokih PR strana, jer mislim da to nije good value, kao ni ostale PPC programe (Overturu pre svega). Jednostavno mi ne donosi traffic koji mi je potreban, jer sta mi znaci sto ce link da mi se pojavi na MSN portalu kad tamo nisu moji kupci...
A bilo koji drugi vid reklamiranja je preskup. Primera radi, Sponsored listing na SitePointu minimum kosta $1500 mesecno, sto verovatno ima svoju pricu ali ja ne zelim da ulecem u to jos uvek, mislim da nisam spreman. Isto vazi i za ostale portale/sajtove koji bi mi dovodili kvalitetan traffic i potencijalne kupce iz redova web developera.

Bottom line - mogu da trosim $200 mesecno, ili $2000 mesecno - nema nista izmedju. Jednostavno ne mogu da pronadjem nacin da linearno povecavam ulaganje u marketing shodno povecanju prodaje.
boccio je offline   Odgovorite uz citat