Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 06. 2005.   #5
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Da se kojim slučajem ne radi o ArticleLive 2005?
Kamo lepe srece Nije, oni su jedni od leader-a na tom marketu, pored InteractiveTools-a.

Citat:
Ono što bi mogao da uradiš je da poradiš malo više na svojoj optimizaciji sajta za google i slično ( koliko to zvučalo nemoguće )
Itekako je moguce Vec imam #1 page za relevantne Kwords... A sto se tice placanja clanaka u relevantnim online medijima..hm...to jeste dobra ideja, iako ne verujem bas jeftina.

Citat:
Smanjenje cene? Po meni je cena za takav sistem prejaka. Ne znam sve "features" koje tvoj sistem ima, ali 200 eur za to je malo prejako. Da sam na tvom mestu, ja bih prodavao po 50 eur i umesto 4-5 mesecno pokusao da prodam 40-50 mesecno. Da li si razmisljao o tome? Cesto je niska cena najbolji marketing.
Eksperimentisao sam sa cenom dosta. Ne zelim da idem too low, naravno, a cene za dobre article managere u PHP varijanti su oko $200-$350. Ja sam vukao od $219 do $249 i sad se zadrzao na $239. Osim toga, imam i "low cost" varijantu za $159 koju NIKO nije kupio To nesto govori...

Evo jos jednog zanimljivog podatka. Napravio sam mali experiment - prosli mesec sam dodao plug-in, automatic link directory. Ono, klasicno djubre, automatski pravi link-farmu po reciprocitetu, uz najljigaviji moguci opis:
"Improve your Search Engine rankings and increase revenues with minimal time and effort. This add-on allows your own link directory, completely automatically." Kosta dodatnih $29. SVI koji su kupili licence od tada su ga dodali u cart!!! Znaci, ne $239 po transakciji, nego $268!!

Ocigledno, cena nije presudan faktor kada su u pitanju komponente na open-source marketu. Iako na prvi pogled deluje drugacije, ali mene su moji customeri potpuno demantovali. Trazi se nesto drugo.

Tuga je sto neki market analysis potpuno izostaje. Ja bih voleo da znam koliko licenci prodaje konkurencija, gde je realni plafon, tj. dokle moze linearno ulaganje u marketing povecati stopu prodaje, voleo bih da znam koliko postoji developera na open-source marketu i koje cifre oni ulazu u koriscenje 3rd party komponenti za svoje klijente, kao i jos dosta toga... Na zalost, osudjen sam na tapkanje u mraku i empirijski pristup.

Poslednja izmena od boccio : 12. 06. 2005. u 17:47.
boccio je offline   Odgovorite uz citat