Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 06. 2005.   #8
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Da li si razmišljao o uvećanju obima prodaje uvođenjem affiliate programa namenjenih web dizajn agencijama?
Da, to mi je bila jedna od prvih ideja...

Razlog zasto sam odustao je sto nije u pitanju "roba siroke potrosnje" niti sistem gde bi imalo smisla od lead-ova koje affiliates dovedu napraviti direktnu korist njima samima. Taj "referral" metod uvecanja prodaje bi, recimo, bio odlican za SMS servis (koji inace pokrecem , ali za komponentu ne bi doneo nista znacajno.

Za web dizajn agencije ili developere postoji volume discount kao i odgovarajuci tip licence (developer license).

@mungos: odlicni textovi, ali to je upravo ono o cemu i pricam ovde!! (tj. kukam...)

Ja licno nemam dovoljni sample da mogu da izvucem neku diskretnu funkciju i zakljucim koje cena proizvoda mi donosi maximalan profit. Da sam do sada prodao 500 licenci po raznim cenama imao bih nekakvu predstavu, ali ovako... Isto tako, da je neko od konkurencije ko je dugo na marketu napravio case study na tu temu, znao bih sta da radim ali ocigledno da oni ne zele da dele ta saznanja. Tapkanje u mraku je i dalje IN...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat