Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2010.   #6
milos.z
novi član
 
Datum učlanjenja: 08.01.2010
Poruke: 3
Hvala: 0
4 "Hvala" u 1 poruci
milos.z is on a distinguished road
Default

predrasude?

nisam shvatio kao napad na rad, vec kao kritike koje sam spreman da saslusam i da obrazlozim zasto nisam to tako uradio. nemoj pogresno da me shvatis.

skripta je ekstremno jednostavna za editovanje i mislim da je isto dal ces da editujes samu skriptu ili konfiguracioni fajl koji bih isto napisao u php formatu pa bih include-ovao u glavnu skriptu, jer da bi definicije bile u eksternom fajlu u nekom specijalnom formatu morao bih da pisem neke funkcije za citanje tog fajla i ludila i vise bi koda bilo na citanje tog fajla nego na sam rad programa (figurativno kazem)

jos jednom da dodam, prvenstveno pisan program za jurenje php shell-ova.

e sad, jurenje malicioznih javascript kodova preko funkcija je glupost. jedina mogucnost jurenja ovoga je preko neke seme ili stringa (definicija). da bi se to izvelo, potrebno je juriti maliciozne javascript kodove, vaditi seme iz njih i ubacivati u fajl sa definicijama. s obzirom da se novi maliciozni js kodovi prave svakodnevno. nemam ni vremena ni resursa da napisem kompletno av resenje za web server. (mozda bih za odredjenu sumu novca to i radio, za dz nikako)
vecina tih malicioznih js kodova dodje tu zbog slabosti u web aplikacijama, znas kako kazu, bolje spreciti nego leciti, tako da je bolje da admini vode racuna kakve se sve skripte pokrecu na njihovim serverima, i manje ce da se ciste od malicioznih js kodova.
milos.z je offline   Odgovorite uz citat