Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 07. 2006.   #41
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
Ne "neko", već većina stanovništva.
Da, većina stanovništva (pod uticajem šovinističke propagande sa svih strana).
Citat:
Mogu da zaustave Izraelske napade, ali kako da zaustave Arapske napade? Ili ćemo da se pravimo da Arapi ne gađaju Izraelce?
Jesu li pokušali uopšte da zaustave bilo čije napade? Inače, ne bih da ulazim u priču ko je prvi počeo, ali koliko mi je poznato, sa napadima (na civilno stanovništvo) su počeli Izraelci pošto je Hezbolah (dakle, ne zvaničan Bejrut) kidnapovao dva njihova vojnika. Dakle, od strane Amerike nije bilo ama baš nikakve diplomatske mirovne inicijative, samo blagonaklono tapšanje po ramenu. Raketiranja Haife od strane Hezbolaha su očigledno očajnički potezi.

(Ne mogu da verujem da se sa nekim uopšte ubeđujem oko ovih stvari.)
Citat:
I ja sam. I kad je došlo do bombardovanja nikom nije palo na pamet da gleda ko je za koga glasao pa da bombarduju oblasti gde je Sloba bio tradicionalno popularan nego su rokali sve odreda. Mislili su da su mnogo plemeniti i da hitno treba sprečiti genocid, baš kao i ti sad.
Ne želim da opravdavam bombardovanje, ali zar genocid nije sprečen? Naravno, mislim da nisu prethodno iscrpljene sve diplomatske mere za prekid sukoba. Tu pre svega krivim Rusiju koja je bez pokrića ložila Slobu i ekipu.

Na kraju krajeva, zašto USA sad ne bombarduje pametnim bombama i Izrael i Liban i barem tako spreči genocid? I to rešenje bi sad sačuvalo mnoge nedužne živote. Ali ne zvuči preterano realno, zar ne?

Poslednja izmena od jablan : 31. 07. 2006. u 19:48.
jablan je offline   Odgovorite uz citat