Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 07. 2006.   #42
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Da, većina stanovništva (pod uticajem šovinističke propagande sa svih strana).
Ne želim da umanjujem značaj propagande, ali međunacionalna mržnja na balkanskim (a vrlo verovatno i na bliskoistočnim) prostorima ne može da se jednostavno pripiše propagandi. Plemena se mrze stotinama (ponegde i hiljadama) godina iz generacije u generaciju i na žalost ne vidim da će to da se promeni u doglednoj budućnosti. Više se uopšte ne postavlja pitanje ko je u pravu, već samo ko je jači.

Citat:
Originalno napisao jablan
Jesu li pokušali uopšte da zaustave bilo čije napade?
Ne znam. Iskreno, najviše bih voleo da ne zaustavljaju ničije napade nego da gledaju svoja posla.

Citat:
Originalno napisao jablan
Inače, ne bih da ulazim u priču ko je prvi počeo, ali koliko mi je poznato, sa napadima (na civilno stanovništvo) su počeli Izraelci pošto je Hezbolah (dakle, ne zvaničan Bejrut) kidnapovao dva njihova vojnika.
Koliko je meni poznato, Izraelci su krenuli sa masovnim napadima kao odmazdu na raketiranje Haife, ali čak i da si ti u pravu to ne menja ništa. Arapi ubijaju Izraelce čim im se ukaže najmanja prilika, koristeći i maloletne bombaše samoubice. Naravno, ni Izrael nije ništa bolji, ali kao što rekoh gore više se ne postavlja pitanje ko je bolji već samo ko je jači.

Citat:
Originalno napisao jablan
Ne želim da opravdavam bombardovanje
Ne?

Citat:
Originalno napisao jablan
ali zar genocid nije sprečen?
Nije. Masovna proterivanja Albanaca su počela tek pošto je počelo bombardovanje. Račak, koji je iskorošćen kao neposredni povod za bombardovanje, je slučaj likvidacije grupe pobunjenika koja je odbila da se preda kad ih je opkolila policija.

Citat:
Originalno napisao jablan
Na kraju krajeva, zašto USA sad ne bombarduje pametnim bombama i Izrael i Liban i barem tako spreči genocid? I to rešenje bi sad sačuvalo mnoge nedužne živote. Ali ne zvuči preterano realno, zar ne?
Kao što rekoh, najviše volim kad USA gleda svoja posla.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat