Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 12. 2009.   #11
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

Greska kod multilanguage plugins je pravljenje nove table u databazi. Mislim da treba koristiti wp custom meta. Znaci sve se cuva u wp native db sto kasnije otvara mogucnost i za export i za sortiranje po raznim osnovama. Mada kad je gengo pisan ta opcija nije postajala.
Najbolje resenje da se izbegnu dve instalacije je modifikovanje teme. Vec sam u jednoj temi na dpt pisao o toj ideji. Evo jos nekih smernica.

Za pages koristiti funkciju:
wp_list_pages sa parametrom child_of
Citat:
(integer) Displays the sub-pages of a single Page only; uses the ID for a Page as the value. Note that the child_of parameter will also fetch "grandchildren" of the given ID, not just direct descendants. Defaults to 0 (displays all Pages).
Znaci pre toga treba napraviti dve parent strane en i sr.

Za categories isto to:
funkcija wp_list_categories parametar child_of
Citat:
(integer) Only display categories that are children of the category identified by this parameter. There is no default for this parameter.
Takodje je potrebno napraviti dve parent categorije en i sr.

Za archives recimo:
query_posts('cat=3&year=2004');

Onda da se napravi custom write panel bar da ima bar jedno polje kad se pisu postovi i pages. Evo odlican tutorijal za to:
http://wefunction.com/2008/10/tutori...-in-wordpress/

I na kraju za sve ostalo sortirati sa get_posts() ili query_posts() funkcijama prema $meta_key and $meta_value

Dalje razvijanje bi ili multi language theme sistema moglo bi da ide u pravcu pravljenja theme options page gde bi useri mogli da imaju opcije da preko izvesnih ckeckboxova odrede koje strane i/ili kategorije pripadaju kom jeziku i da se ti parametri posle salju u odgovarajuce theme fajlove.

Inace odlicna ideja je da se napravi bilanguage wordpress tema. Tu bi jedino smaranje bilo pisanje uputstva za korisnike. Ja cu da probam ako budem nasao vremena da u vezi ovoga napisem post na engleskom na mom blogu i eventualno da odradim jednu bi ili multi language temu.

Moje generalno misljenje je da ako wordpress ne moze da resi multilanguage problem na neki bezbolan nacin treba exportovati wp xml i koristiti neki drugi software.
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat