Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 02. 2010.   #8
Marcus
novi član
 
Avatar Marcus
 
Datum učlanjenja: 10.05.2009
Lokacija: Pančevo
Poruke: 6
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Marcus is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao leonl Pogledajte poruku
Da objasnim malo iz mog ugla kakvo misljenje Svedjani imaju o Srbima i Srbiji. Ljudi sa kojima se ja srecem misljenje o Srbima pa i Srbiji donekle stvaraju na osnovu toga kakva su zivotna iskustva imali sa Srbima. To moze da bude pozitivno ili negativno i zavisi od slucaja do slucaja a preko interneta ili medija na isto se uopste ne moze se uticati.
Medjutim imao sam skorije priliku da se srecem sa Svedjanima i Amerikancima koji se ne krecu u takvim krugovima vec imaju neki svoj sociaty. Pre prvog susreta bio sam ubedjen da o nama misle onako kako su recimo cetnici predstavljani u partizanskim filmovima, sve sa krvavim bradama, kandzijama, prasetom nataknutim na kolac i balama izazvanim preteranim konzumiranjem rakije. Ti uopste nije slucaj. Agresivna kampanja koju su vodili zapadnoevropski i severnoamericki mediji protiv Srbije je prosle. Ljudi ovde ne pamte dugo. Kao kod nas sa narodnjackim hitovima. Cim neki drugi dodje onaj prethodni se zaboravi. Oni uopste nemaju osnovne informacije o Srbiji. Tip koji ima lanac city guide sajtova mi je predlozio da napravim sajt o Srbiji a da mi on da link sa city guide world. Inace ima i city guide Europe. Ja sam zakljucio da on nije siguran de je Srbija.
Upravo zbog toga mi se svidja ova ideja. Ja njemu recimo dam link i on informacije o Srbiji dobije na nacin na koji je naucio da ih dobija. Konkretno ja sa time dobijam jer ce on imati lepse misljenje i o meni kao pripadniku tog naroda.

Samo jedna dodatna informacija, iz mog radnog iskustva, švede su prilično ladovine od ljudi. Nije ni čudo imajući u vidu da se ne sećaju kada su poslednji put oni ratovali s nekim. Jedan šveda je odlučio da otvori ekspozituru firme i to u Pančevu pre skoro 2 godine. Interesantno je da je i tamo zaposlio neke srbe (iz Srbije i Bosne) i da je vrlo zadovoljan našim radom. Neverovatno je koliko se razlikuje naš mentalitet, ali jednom kada sam to pregurao sve je postalo vrlo lako. Dosta su strpljiv narod. Elem, direktorka ove kancelarije je poreklom srpkinja koja je odrasla u Švedskoj. Priča kako su o nama bile neverovaten loše priče na svim medijima, pa opet, ova firma je samo jedna od onih koje su otvorile svoje ekspoziture ovde. Mi do duše ništa ne prodajemo ovde, "sve izvozimo za Švedsku" a u pitanju je softver (.NET aplikacije) i konsalting (rad na MSDS - Material Safety Data Sheets). Od skora smo zaposlili "meeting coordinatore" što hoće reći da nije mnogo teško da šveda veruje u srbina i njegove sposobnosti.
__________________
Vampir - očigledno
Treba mi kafa...
Marcus je offline   Odgovorite uz citat