Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 08. 2012.   #1
apash86
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 07.07.2008
Lokacija: Jagodina
Poruke: 42
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
apash86 is on a distinguished road
Default cookie 24h, neprekidna rotacija 3 reklame, a za svaku se definise broj prikaza

pojma nemam ni title poruke kako da stavim

znaci imam 3 reklame u bazi.
za svaku reklamu se definise broj prikaza, npr
reklama1 => 4, reklama2 => 6, reklama3 => 1

dalje, korisnik dodje na sajt, prikaze mu se reklama1, dodje opet, i opet ide reklama1, i tako 4 puta.
posle toga mu se prikaze reklama2, i opet reklama2 ukupno 6 puta.
na kraju ide reklama3 jednom.

nakon tog ciklusa ide sve ispocetka

mysql bazu nemam, te 3 reklame se direktno unose u php fajl, posto mora biti jednostavno da se prebaci na dosta sajtova.

takodje korisnike mogu pratiti samo preko cookie koji traje 24h, i posle 24h mora poceti novi ciklus


upetljao sam se u ovo, 50 reda koda sam napisao vise ni sam ne znam sta je sta, sigurno ima neko elegantnije resenje sa nizovima da se odradi, ali nemam nikakve ideje, od vrucine ne mogu ni da razmisljam


osnovna ideja je bila da kreiram cookie za $last i $next prikaz, koji bi definisali koja reklama je bila i koja je sledeca na redu. ali onda sam morao dodati i cookie za svaku reklamu broj prikaza, i gomila if/else naredbi, u kojima sam se pogubio


zatim sam probao da kreiram jedan cookie "1.0.0", koji bi oznacavao broj prikaza svake reklame("2.0.0","2.1.0","2.1.1") i na osnovu toga da u kodu resavam koju da prikazem sledecu.. ali i tu sam se dosta upetljao


znaci nije mi potreban kod, nego ideja kako to resiti na sto elegantniji nacin, tako da se moze kasnije i prosiriti broj reklama..
apash86 je offline   Odgovorite uz citat