Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 12. 2005.   #43
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Prilicno dobra diskusija, uvek volim da citam razlicite stavove, a obicno je istina "tamo negde" :-).

Promenio sam naslov thread-a, ubacio sam u citavu pricu i Yahoo! Kao sto je Mungos napisao, glavni konkurent Google-u u Web areni je Yahoo! Izgleda Yahoo! prilicno veliku paznju posvecuje tagovima i njihovom Web 2.0 pretragom kupovinom Flickr i Del.icio.us servisa. Zanimljivo je kako se na Zapadu, gde je profit jedino merilo, cesto kupuju kompanije koje imaju "samo" korisnicku bazu bez da imaju prihode (primer za Del.icio.us).

Zanimljivo je kako se na Web-u mnoge stvari razvijaju koricenjem hype-a. Prvo Google, pa blogovi, RSS, podcasting, Web 2.0 aplikacije... To je mozda i odgovor zasto je medju Internet korisnicima popularniji Google od Microsofta.

Google radi isto sto i Microsoft samo na Internetu. Takodje, mi je simpaticna floskula Google-a "Don't be evil" ili ona "mi ne bacamo stolice po kancelariji" aludirajuci na Steve Balmera :-). Mnoge kompanije kao i Google-u na svojim stranicama vole da pokazu koliko je rad u njima "cool" i na taj nacin grade odusevljenje korisnika njihovim brendom. Naravno, tzv. geekovi najbolje prihvataju takve poruke. Da ne bude zabune, meni se dopada i Microsoft i Google, svako na svoj nacin.

Sto se tice, open-source projekata ja njih posmatram (cast izuzecima) kao NGO. Znaci, sve se kao radi za dobrobit drustva, mnogi ih podrzavaju ali i tu pojedinci uzimaju veliki novac iako je sve "neprofitno".

Nego, da ukljucimo mi i Yahoo! u celu diskusiju. Kako vi vidite dalje aktivnosti Yahoo!-a u odnosu na Google i Microsoft?
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 24. 12. 2005. u 14:06.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat