Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 10. 2008.   #4
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Cela bizbuzz sala se prosle godine smejala kada je Marko Bijelic rekao za govornicom da ljudi ne treba da gaje iluziju da ce uspeti, tj. da ce velika vecina pokusaja propasti.
Smeh je valjda trebao da znaci "konacno neko da stisne m**a i kaze istinu".
I sto sam duze u ovom poslu sve vise shvatam koliko je Marko u pravu.

Da bi sada uspeo [naglasavam SADA] trebas da imas iza sebe nekog jaceg ko ce da te pogura [recimo investitori], ili da imas mnogo znanja i vestine da bi bar neki pocetni zamajac napravio, a sve sam vise skeptik da ni to vise ne prolazi.

Najposeceniji sajtovi mogu da se podele u dve grupe:
- Oni koji su poceli ovim poslom da se bave jos devedesetih godina [mycity, burek, naslovi, ES...]
- Oni koji iza sebe imaju nekog jakog, investitor ili neka kompanija koja je vec jaka [Furka, Karike, B92, Blic]

Tu se krug zatvara, na zalost.

OK, postoje izuzeci, kao recimo PoslovniMagazin, ali i iza njega stoji firma koja je vec dobro poslovala... i stoje dobra poznanstva sa kljucnim ljudima.

Znam puno primera gde ljudi ulazu nadljudske napore, i na kraju svakog meseca brinu hoce li imati novca da bar server otplate.
Od adsense tesko moze server da se otplati [bar je tako na pocetku], hosting postaje premali za tvoj sajt [pa ti treba server], oglasivace je tesko naci, a marketing agencijama se ne isplati ni da odgovore na email ako imas mali sajt.
Pa ti sad uspi
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 10. 2008. u 00:24.
Peca je offline   Odgovorite uz citat