Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 09. 2006.   #46
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
Problem sa kojim se non stop srećem je da za C++ postoje mnoge gotove middleware komponente (naravno, nije sve tako kompletno i lepo integrisano kao u .NETu ili Javi) ali ljudi vole da pišu sve iz početka iz razloga koje nikako ne mogu da shvatim. Rezultat je obično gomila bagova i probijanje rokova. Još pre 5 godina sam se zarekao da ću da koristim gotove komponente kad god je to moguće, ali priča se ponavlja - većina smatra da je "lako" to isprogramirati iz početka.
Ja cu ti reci zasto ja to smatram, ne znam za ostale i vecinu.
Ukoliko neka komponenta nije 'maturirala' tj odlezala svoje, ispravljeno tonu bagova i nije u incijalnim podverzijama (tipa 5.0.0.3 ili 4.0.0.1b) onda ima sanse da radi kako treba i nesto je u sta bih se pouzdao. U suprotnom, kad se pocnu pojavljivati 'slucajne' i 'nepojmljive' greske, prvo svoj kod istresas, preturas, optimizujes. I kad izgubis sve to vrijeme i skontas da je bug u komponenti i zoves support i oni ti kazu 'da, skontali smo, ispravicemo u sledecoj verziji' ti ostanes ko popisan.
Kad pishes svoje rjesenje, poprilicno sam sigurniji da ce da radi a i ako ne radi, skontacu gdje je greska. Lakse je trejsati i dibagovati kad imam kod nego kad trejsing radi do odredjene granice a onda dobijes 'poruku o gresci'.
Mene je zajebavala nekad jedna Delphi komponenta, sa klasicnom porukom tipa 'prekoracenje niza' i slicno, ali mi je trebalo vremena da skontam da nije moja greska.

btw, da se vratim malo na distr. trans....
Kako bi to bilo izvodljivo u PHPu? Mislim, ne kazem da je jednostavno, ali ako vecina baza ima taj XA mehanizam, zar ne bi bilo teoretski lako napisati klasu koja uspostavi konekcije sa bazama, kreira transakcije ili na neki drugi nacin obavjesti baze o query-ima i upita za potvrdu. Kad dobije potvrdu, commit-uje sve i to je to? Ili izostavljam nesto veoma vazno?

Da li bi to za PHP trebalo biti pisano kao biblioteka u C++u ili necem drugom ili bi mogla biti samo klasicna PHP klasa?

cisto na glas razmisljam, moguce je da lupam opasno
misk0 je offline   Odgovorite uz citat