Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2008.   #30
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default Dodatak...

Super što se tema ovako rasplamsala.

Ja sam više mislio na banere nego na context ads...

Evo fiktivnih primera (i besplatnih ideja):

1. Sajt www.mojevencanje.com koji daje kompletne informacije o planiranju vencanja u Beogradu... pregled svih restorana koji se bave time, pregled crkava, pregled ponude vencanica po gradu, pregled ponude muzicara koji sviraju po svadbama, pregled foto radnja koje snimaju vencanja, saveti za organizaciju, narodni obicaji...

Ovaj fiktivni sajt je prvi ili u vrhu na Google-u za "venčanje", "restoran za venčanja", "venčanice", "snimanje venčanja", "svadbe", "planiranje venčanja", "organizacija venčanja", "restorani vencanja beograd"...

Ovakav sajt može da prodaje prostor za banere buticima za venčanice, restoranima, foto radnjama, organizatorima... ali može takođe da prodaje i tekstualne linkove u nekoj sekciji "Mi preporučujemo", koja ne izgleda kao reklama.


2. Sajt www.bolestikoze.com koji daje kompletne informacije o kožnim bolestima, tipovima, vrstama alergija, sa slikama i opisima...

Ovaj sajt je prvi ili u vrhu na Google-u za "kožne bolesti", "alergije", "osip", "ekcem", "psorijaza", "mladeži", "pregled mladeža", "bradavice", uklanjanje mladeža", "dermatolog", itd itd.

Ovakav sajt može da prodaje prostor za banere dermatološkim ordinacijama, ali i tekstualne linkove u sekciji "Preporučene dermatološke ordinacije".



Da ne izmišljam dalje primere, shvatate poentu. Pitanje je dakle, koliko ovakvi sajtovi mogu da zarađuju realno? Računam troškove izradnje i održavanja minimalne - malo adaptirana Wordpress tema, shareovan hosting. I naravno da prostor proda neko ko se profesionalno bavi prodajom.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat