Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 01. 2009.   #8
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Kod nas još nije razvijen sektor da ljudi kupuju nove stvari preko neta, a kamoli polovne preko aukcija.

Da li je nekome palo na pamet da Internet možda nikada u Srbiji i ne zaživi u onom obliku u kome je zaživeo u drugim zemlja?
Pogodak u sridu. Nema prodaje preko interneta pa zato nema ni oglasavnja. Ja ocekujem manje oglasavanja u narednoj godini, jer veliki oglasivaci su smanjili budzete a mali nece povecati, ako vec ne smanje svoje. Moze biti i da mi nije ispravna anazliza, al takvo je moje misljenje.

Ociglednoje da internet nije zaziveo u Srbiji o onom obliku kao na drugim mestima. Za tako nesto danas i dalje postoje objektivni razlozi, trziste je tu, infrastruktura je tu, ali ljudi nema.

Ono sto nedostaje su ljudi koji su sposobni da naprave biznis, odnosno da imaju preduzetnickih sklonosti i dovoljno znanja i kapitala. Internet prave mladi ljudi.

U Srbiji, oni koji su sposobni da naprave neki on line biznis koji bi mogao biti uspesan uvek se zaposle u nekoj kompaniji za neke relativno pristojne pare i odustanu od interneta. Bar tako meni izgleda gledajuci ljude koje poznajem.
Markok je offline   Odgovorite uz citat