Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 10. 2006.   #15
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao noviKorisnik
Ako razumem - formular se odnosi na definiciju kolona tabele (žao mi što liči na ponavljanje, ali bitno je da se nešto ne ispusti). Dakle, pored inputa u okviru ovih rowova (hehe, dobro zvuči :-) koji predstavljaju pojedine kolone tabele, postoji i input koji identifikuje samu tabelu (najverovatnije neki hidden). Tada se proces updatea svodi u stvari na brisanje svih postojećih zapisa iz baze koji se odnose na tu tabelu, i tek naknadni upis stanja definisanog na klijentskoj strani.
upravo tako. postoji i hidden id cijele tabele koja ima x kolona (= rowova) i update se svodi na brisanje svega iz baze i unos onog sto je zadnje uneseno u formu (tako mi se cini najjednostavnije).

Citat:
Originalno napisao noviKorisnik
U tom slučaju ima smisla ostaviti isti obrazac s mogućnošću uklanjanja postojećih zapisa. Što se tiče pripreme inicijalnog stanja formulara, najlakše je generisati postojeće zapise sa serverske strane unutar rowova (prolazak kroz petlju s rezultatima iz baze i dodavanje value atributa na inpute i selected atributa na odabrane opcije).
e ovo je dio koji ne znam, kako ovo da izvedem? smijem li (posto hocu zadrzat funkcionalnost 'add new row' i 'remove', mogu li za inicijalno punjenje prosto radit

Kôd:
<input type=text value=$nesto>
hoce li mi s tim radit add new i remove? jer ako da, onda je sve rijeseno

ili moram punit preko neceg tipa:

Citat:
echo "<script>";
echo "addnewrow(vrijednost1)";
echo "addnewrow(vrijednost2)";
echo "addnewrow(vrijednost3)";
echo "</script>";
sorry ako sam lupio, uglavnom, moram li phpom generirat pozive javascript funkcije ili mogu direkat kreirat html input elemente?
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat