Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 01. 2011.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Evo par crtica:

- Jako neuobicajena sema boja za jednu drzavnu instituciju, meni to licno ne odgovara, mislim da bi korporativnija paleta ipak bila primerenija.

- U svakom slucaju, nezavisno da li se radi o gov sajtu ili ne pozadina mi je suvise jaka, odvlaci mi paznju od centralnog dela, trebalo bi je malo smiriti. Takodje sa leve strane ove krive nisu lepo iscrtane, odnosno aliasing je premali, vidi se ona crtkavost...

- Imam problem sa tipografijom, kerning na <h1> je premali, sabijena su slova. Velicine slova u naslovu su previse slicne pa nije jasna hijerarhija, gde da ode pogled prvo.

- Vertikalni ritam sajta mi je nekako sabijen, kao da je spljeskan. IMHO iznad i ispod glavnog naslova fali prostora, a grb bih pomerio jedno 7px na gore, da "ispadne" iz linije strane, izgledace mnogo bolje.

- Ova senka iza texta na "Oko 3000 skola..." mi je potpuno out-of-the-place

- Desna ivica sajta vam nije lepo poravnata izmedju blokova (bar u FF)

- Ova plava linija sto se fade-outuje nije lepo obrisana, uradite to sa maskom i gradijentom, da ravnomerno "ispari", a ne ovako da se delimicno nazire ivica

- na dnu u Ciljevi ministarstva vertikalni razmak je jako cudan...

To bi bile zamerke na dizajn i realizaciju istog, a sto se tice sadrzaja i rasporeda na stranici on mi je ok, ima bas dosta toga. Posto se na nekom mom CMS-u vozi nekoliko sajtova ministarstava i sudova, iz iskustva mogu da vam kazem da ne znam da li vam je WP dobar izbor za platformu, iz 2 razloga:
- ti sajtovi su jako cesto meta napada, a WP je previse poznata platforma, sto znaci puno ljudi trazi rupe, moracete non -stop da azurirate
- WP ima puno opcija i fora, pa ako oni iz ministarstva budu azurirali sajt i unosili podatke (a ako su i malo kao ostala ministarstva), ima da vas zovu svako malo: a sto ovo, a meni je ovo nestalo, a nisam nista dirao...

jednom recju ima da se cimate dosta oko toga...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 22. 01. 2011. u 17:42.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku: