Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 02. 2009.   #110
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
@Miloje - Poznato je da firme oglašavanjem na nekom uticajnijem mediju "plate" prolaz za "praćenje aktivnosti" firme. To znači da firma ili agencija šalje saopštenja, ali ona ne budu objavljivana dok se ne sklopi sponzorski aranžman. Ima tekst o ovoj pojavi na blogu Dragane Đermanović.
Navedi primer uticajnog medija koji objavljivanje vesti uslovljava oglašavanjem! Ili bi pravo mesto za navodnike trebalo da bude na reči uticajan, ukoliko podržava takvu praksu? Ne tvrdim da takvi slučajevi ne postoje i svestan sam ih kao i ti i Dragana ali ne služe na čast ni mediju ni onima koji na takav angažman pristaju a u krajnjoj liniji na gubitku su klijenti ili firme koje pristaju da za svoje objave plaćaju.

Posao osoba koje se bave odnosima sa javnošću je upravo izbegavanje ovakvih situacija. Iz razloga koje sam već gore naveo. Šta je onda pravi put? Nisam teoretičar, mada povremeno predajem i objavim ponešto, ali prvo stvari proverim u praksi. Zato neću sad da širim priču a net je pun i teorija i dobrih praksi. Dajem u nastavku jedan primer iz svog rada a za one koji žele da se bave PR-om preporučujem školu koju sam i sam završio i od jesenas predajem na njoj.

Što se "plaćenog PR-a" tiče savetujem da zaboravite na njega. Em će vam u dužem vremenskom periodu srozati kvalitet i reputaciju online medija koji pravite em se niko od toga nije leba najeo.

Studija slučaja Allen Carr's Easyway To Stop Smoking Widget (.pdf 0.5 Mb)Suština priče je naravno u zadnjem pasusu "Postignuti efekti".
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat