Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 05. 2012.   #10
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Default Dilerska prodaja

Uključiću se i ja u diskusiju pošto mi je tematika interesantna, pogotovu što bi tako nešto i mojoj firmi moglo biti od koristi.

@desireco ne znam tačno kakve appove pravi @tasmaniski ali navešću ti naš primer pa ti to možda bude od neke pomoći.

Mi radimo SaaS aplikacije i sledeća app će definitivno biti za globalno tržište koje ne poznajemo dovoljno dobro što se tiče prodaje i metoda prodaje. Ja se bavim front-end developmentom i biznis sam orijentisan ali na tržištu koje mi nije dovoljno poznato ne mogu baš mnogo da učinim u početku.

Sa jedne strane imamo veću zaradu za nas (ako sami prodajemo) i određeno vreme utrošeno na upoznavanje tržišta i kanala adekvatnih za prodaju, a sa druge možemo učestvovati u nekom dilerskom programu (tipa Clickbank i sl.) čime bi smo se odrekli dela zarade ali bi smo za kraće vreme došli do određenog broja potencijalnih korisnika (imali bi smo brži start). Takvi sistemi sigurno imaju veći kredibilitet od nas tako da dok ne "porastemo" možda je bolje da podelimo zaradu sa drugim koji će nam pomoći u "odrastanju".

Naravno, preduslov za bilo kakav uspeh je dobar proizvod i servis.
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat