Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 06. 2007.   #23
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

@robi-bobi

ok, priznajem, malo sam se zaleteo, ali stvarno nisam imao krajnji cilj flame, samo mi jos to fali nego se nerviram jer kad god nesto ne valja - ne valja u IEu. a radim dugo, i znam provereno sta ce proci i ne, i onda "zaboravim da testiram na IEu", i eto problema. sad gubim 2-3 dana na ovo bezvezno debagovanje, koje je specificno samo za IE, a to me doslovce kosta novca.
sorry ako sam bio grub, respect.

@degojs
ma nije frka za kod, nego je toliko "obican" da me sramota sto uopste i postoji problem. inace ovde koristim smarty template engine, siguran sam da svi znate sta je i kako radi, a evo dva bitna bloka koda koji rade posao za tu problematicnu stranu:


SMARTY DEO, dakle ispis, ovo vas vise zanima:

Kôd:
<table class='grayTable'>
	<!-- da li ima proizvoda u grupi, check -->
	{if count($products) == 1}
		<meta http-equiv='refresh' content="0; url='catalog.php?recheckEmptyGroups=action'">
	{/if}
	
	<!-- spisak svih proizvoda -->
	{foreach from=$products item=i}

		<!-- ako je ovo grupa, prikazi red za grupu.-->
		{if $i.master == '#grupa#'}
			<tr class='imeGrupe'>
				<td colspan=5>
					{$i.name}
				</td>
			</tr>
		{else}

		<tr style='height: 10px; background-color: {cycle values="#fff,#f3f3f3"}; color: black; font-size: 11px;'>
			<td width=320>
				<a name='{$i.master}' href='productDetail.php?sm={$i.master}' title='{$i.name_alt}' class='blueLink'>{$i.name}</a>
				
				{if $i.action != '0'}
					<font color='red'><b>AKCIJA {if $i.action != ' '} DO {/if} {$i.action}</b></font>
				{/if}
				
				{if $i.promo != '0'}
					<font color='red'><b>PROMO {if $i.promo != ' '} DO {/if} {$i.promo}</b></font>
				{/if}
				
			</td>
			<td width=50 align='right'>{$i.priceDef|string_format:"%.2f"}</td>
			<td width=50 align='right'>{$i.priceReal|string_format:"%.2f"}</td>
			<td width=50 align='right'>{if $i.msg != 'ok'} <font style='color: red;'>*</font> {/if} {$i.qty}</td>
			<td width=50 align='center'>
				
				<input type='text' name='{$i.master}' value='{$i.qty_cart}' 
					{if $i.qty_cart == 0} class='cartQty' {else} class='cartQtyBlue' {/if}>
			</td>
		</tr>
		{/if}
	{/foreach}
	
</table>

a PHP blok koda je ono: by-the-book, dakle nesto tipa:

Kôd:
$query = "SELECT * FROM proizvodi ORDER BY proizvod_ime";
$result = mysql_query($query);
while ($row = mysql_fetch_array($result)) { ... }
naravno u while petlji sam samo slagao lepo rezultate iz baze i to sve lepo stavio u jedan niz objekata koji posle prosledim smarty-ju, koji ispise sve sta treba, i tu bi trebalo da je kraj svih muka. kraj obrade, kraj ispisa.

i sta tu sad zeza?

- i samo da kazem - nije opcija da koristim List Elemente umesto tabele, dosta je komplikovan ispis, postoji i cela forma iza toga svega, tako da <LI> nije opcija :P
dootzky je offline   Odgovorite uz citat