Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 05. 2012.   #51
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Tu ima jedno zanimljivo pitanje. Da li vlasnik tog sajta ima pravo, da radi distribuciju proizvoda iz Srbije, ako ima ugovor o delu/radu. Mislim da konkretno ON li krsi neki zakon Srbije?

Njegova firma svakako krsi zakon Srbije (tj odgovorno lice u firmi koje on sigurno nije), zato sto nije osnovala predstavnistvo, tako da duguje srbiji 10% poreza na sav promet. Sa tim sto strano pravno lice najverovatnije ne moze da se tereti za krivicno delo. Pa cak iako je ta firma placala plate radnicima u Srbiji, wire transferom, ipak je to odgovornost preduzeca nije odgovornost nekoga ko je vlasnik preduzeca, a nije odgovorno lice.

odgovor:
Mozda je vlanik prodao domen toj firmi, medjutim ja ne vidim sto bi to radio, ako nema nikakvog udela, i ako ce mu sve pare policija naravno zapleniti posto su od krivicnog dela.

Znaci jedini je moguce da Petar poznaje novog vlasnika firme, ali to pada u vodu, jer bi onda petar prosledio i radnike novoj firmi.

Tako da je najverovatnije (moje misljenje sto ne znaci da je to tacno), da je covek mozda uhapsen uglavnom zato da bi neko drugi mogao da preuzme njegovu firmu. Posto je nekoliko ljudi pricalo, da je droga podmetnuta, ako je to tacno, ja ne verujem da bi se toliko trudili bez zrazloga.
buksula je offline   Odgovorite uz citat