Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2009.   #22
zeljkoa
novi član
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Poruke: 2
Hvala: 0
6 "Hvala" u 2 poruka
zeljkoa is on a distinguished road
Cool Moram da se uključim

Kao neko ko je "pobedio" u glasanju publike ( www.bginfo.rs u kategoriji eUprava ) moram da se oglasim:

1. Uopšte nisam ni pomišljao da prijavim bginfo u kategoriju eUprava jer tamo verovatno i ne pripada. Međutima, kada sam shvatio da preko polovine prijavljenih sajtova u kategoriji pripada privatnim sajtovima i da ima i sajtova članova žirija, rekao sam sebi - pa što sam ja budala - prijaviću sajt bar da napravim sebi reklamu.

2. Za glasanje publike mnogi kažu da je bilo namešteno ili nepošteno. Iskreno, nism ni morao da bilo šta lažiram jer je za pobedu bilo potrebno toliko malo glasova da me je sramota i da kažem o kojoj se cifri radi. Prosto sam organizovao članove foruma na PC Berzi ( čiji sam inače suvlasnik ) i čas posla smo izgurali bginfo na prvo mesto.

3. Da sam hteo, mogao sam u svakoj od kategorija da izguram na prvo mesto po jedan svoj sajt.

4. Znači, problem nije u lažnom glasanju već u neglasanju i očajnoj ( komplikovanoj ) proceduri za glasanje. Web Fest 2009 se reklamira kao najveći festival u jugoistočnoj evropi. Za pobedu u nekoj kategoriji, po mom mišljenju, treba bar 50.000 glasova ( čak i Grand sakupi više ), a ovde se radi o tako malim i smešnim ciframa da je to strašno.

5. Organizacija je zaista imala mnogo propusta. Ne mogu sada da navodim sve, za to treba zaista vremena.

6. Neki od članova žirija masovno pljuju po web festu na twiter-u i da ne pričam gde sve ne. To jednom ozbiljnom festivalu ne sme da se dogodi.

7. Na ceremoniji dodele nagrada Alimpić reče da je očekivao da nagradu pokupi beograd.rs a ne tamo neki bginfo.rs koji čak i nije iz Beograda. Jadničak nije ni znao da beograd.rs nije ni bio prijavljen na web fest - zaboravili ljudi iz gradske uprave da ga prijave. Tuuuužžžnoooo.

8. Ceremoniji dodele nagrada nisam prisustvovao iz svih prethodno navedenih razloga. Nagradu je umesto mene pokupio kolega koji je pobedio u drugoj kategoriji.

9. Dodeljivanje nagrada članovima žirija neću komentarisati. formular.rs je zaista dobar sajt i svakako kompletniji od bginfo.rs, mada ni on ne spada baš 100% pod eUpravu. Jednostavno, kategorije su nesrećno napravljene.

Šta da Vam kažem na kraju? Trebala mi je reklama za bginfo.rs i dobio sam je.
To je nov projekat, sajt još uvek nije ni blizu završetka, nema ni mnogo aktuelnog sadržaja, ali garantujem da će u narednim mesecima postati jedan od najboljih, a možda i najbolji sajt o Beogradu. U ostalom, www.pcberza.rs je dovoljna referenca i dobar dokaz da nismo šalabajzeri.

Ako sam previše udavio, izvinjavam se.

Pozdrav,
Željko Arnautović
www.bginfo.rs - www.pcberza.rs - www.nsinfo.rs - www.kginfo.rs - www.nisinfo.rs
zeljkoa je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje zeljkoa za poruku: