Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 03. 2007.   #6
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Na sličan način se definišu i Flex aplikacije. Zaprepašćujuća stvar: posle malo vremena sve dođe na svoje. Čak mislim da je cela stvar bolje organizovana od klasičane HTML + CSS + JS aplikacije jer je Flex projektovan za izradu prilično kompleksnih stvari dok kod HTML + CSS + JS ne postoje opšte prihvaćeni načini organizacije koda.

Bitna razlika je što Flex uzima XML i builduje SWF na osnovu njega, dok se ovde interpretiranje dešava na klijent strani što najverovatnije bitno smanjuje performanse celog rešenja... Jedan od razloga zašto sam uvek više voleo generatore od sistema koji sve živo rade u vreme izvršavanje (klasičan ActiveRecord npr) je činjenica da se tu teški posao radi samo prilikom generisanja, klijenti sve dobijaju sažvakano.

No, ipak treba dati malo vremena samom konceptu da zaživi. Mislim da se sada sa webom dešavaju iste one stvari koje su se dešavale na desktop tržištu pojavom prvih RAD alata. Dajem im još par godine za prvi stvarno moćan web orijentisan RAD koji će koristiti najbolje prakse i oslanjati se na nove standarde (HTML5).

Poslednja izmena od Ilija Studen : 21. 03. 2007. u 17:40.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat