Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 05. 2007.   #1
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default ImageShack Hotspot - Windows Explorer integracija

Radim neki program (unapređujem ImageShack Hotspot) i hteo bih da dodam opciju da se na desni klik na sliku, pa odabirom stavke "Upload to ImageShack", slika uploaduje na imageshack.us
Mislio sam da će posao da mi odradi upisivanje sledećih podataka u Registry:

HKEY_CLASSES_ROOT\.jpg\shell\upload\
default = "Upload to ImageShack"
HKEY_CLASSES_ROOT\.jpg\shell\upload\command\
default = "c:\putanja\do\programa\exe.exe "%1""

Međutim, ovo ne radi. Ne znam zašto. Onda sam našao na netu da treba da se upisuju podaci u HKEY_CLASSES_ROOT\jpegfile\shell\blabla\ i to mi je proradilo. Proradilo je sa jpegfile za jpg fajlove i sa giffile za gif fajlove. Kada upišem to u pngfile za PNG fajlove onda se u popup meniju ne pojavljuje stavka "Upload to ImageShack". Isti slučaj je i sa BMP fajlovima (bmpfile).
Da li neko možda zna gde tačno treba upisati ovo gore u Registry da bi to radilo (na svim mašinama).

p.s. Možda sam promašio forum ali nisam video adekvatniji.. a i ne upisujem ovo ručno nego iz Delphija
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat