Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 08. 2010.   #36
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku

@3banchi:
mislim da pricas kojesta i da si kao vecina na nasim prostorima nerealan vezan za Amere, sto je razumljivo.
Ako pricam o amerima, pricam o njihovoj vojnoj i politickoj eliti koja nista dobro i lepo nije doprinela svetskoj populaciji jos od 1945 do danas, za razliku od njihove kulturne, naucne i pop elite koje su dale nemerljiv doprinos covecanstvu ali samo tamo gde su ostale ocuvane od politickog uticaja.
Citat:
Ne znam sta znaci to da je Kisindzer izdavao direktive? Jesu to naredjenja da se tako mora pisati ili samo preporuke? Imas neki link?
Henry Kissinger - Memoari, II toma, VPA i Mladost Zagreb, 1981. Nazalost ne znam ko je izdavac tamo kod vas .

Citat:
A govoriti o Lavelu kao o nekakvoj "njusci" koja je nesto odlucivala vise o ratu ili miru u Vijetnamu je besmisleno.
govorio sam o Niksonu.

Citat:
Samo da znas, da Srbija nije sa druge strane imala te takve Americke "njuske" poput Lavela, vec njuske kakve su na Balkanu uobicajene, pitao bih te o broju mrtvih kod nas i na sta bi licila drzava nakon 1999
.Djura ce ti oprostiti sto te je tukao!



Citat:
Ali uporedi to sa tim sta "njuske" na nasim prostorima rade sa zarobljenima? Npr. Srebrenica?
Ako neko kritikuje poteze neke, pa i americke administracije kao ja, ne znaci da ima blagonaklon stav prema domacim sranjima...ja ne razmisljam tako navijacki i prosto.
Razmisljam univerzalno koliko je u mojoj moci...grozio sam se domace sile na balkanu i bio zrtva takve sile i to mi daje za pravo da se grozim i svake sile u svetu pa i americke. Sta vise smatram ju opasnijom i pogublijom za celo covecanstvo nego i jednu pa makar i najbrutalniju "lokalnu" silu ovde ili u nekoj africkoj pripizdini.

Citat:
I jos kaze nisu oni daleko odmakli. Jok, mi smo..
Ko su oni, a ko smo mi iz tvoje perspektive?
Citat:
Sto se igrica tice, ne znam bas da mozes na osnovu njih da nesto zakljucujes ozbiljno.
E vidis tu je problem...igrice, bezazleni filmovi za opustanje gde decenijama imas crno beli svet, i gde su decenijama na perfidan nacin citave generacije "naucene" ko su crni a ko su beli. Takva populacija je na najfiniji nacin spinovana i oblikovana po meri aparata. Nema potrebe da se informacija ili istina predocava kao kompleksna jer to publika ionako nece razumeti i trebace joj mozak da izvuce zakljucke. Ta publika ne moze da procita takav signal... samo joj reci ko je crn a ko bel i odmah ce da "ukapira", nema razmisljanja jer razmisljanje je opasno za svaku vlast.
Zato i pricamo ovde o WL..."daj ti meni cinjenice a ja sam dovoljno pametan da izvucem zakljucke. Nemoj skrivati istinu i nuditi mi gotovu informaciju i upakovanu po tvojoj zelji."
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 08. 08. 2010. u 09:10.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat