Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 03. 2011.   #1
Spale
Miloš Spasić
Certified
 
Avatar Spale
 
Datum učlanjenja: 20.05.2007
Lokacija: Pančevo
Poruke: 52
Hvala: 6
4 "Hvala" u 4 poruka
Spale is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Spale
Exclamation Kontrola legalnosti softvera u firmama u Srbiji

Pročitah juče sledeću vest na B92.

Rešili su da uteraju pare u državnu kasu, a opet preko naših leđa...

Elem, kao preduzetnik do sada nisam imao iskustva sa ovakvim kontrolama, a pošto mi je agencija registrovana pod šifrom za izradu kompjuterskih programa i savete u vezi računara, imam neki osećaj da će među prvima u gradu da me nagaze.

Pa sam stoga rešio da se malo pripremim, da ne bih što bi naš narod slikovito rekao:
Citat:
"prošao kao bos po trnju"
Da li neki ima iskustva sa ovim kontrolama?

Kupio sam skoro notebook sa legalnim Windows XP Home edition na njemu, skinuo sam Microsoftovu licencu za Windows XP Home edition, ali u njoj nigde ne piše da li Windows XP Home sa tom licencom može da se koristi u poslovne svrhe?

A drugo pitanje koje me muči, kada sam kupio računar, firma koja mi ga je prodala, fakturisala mi je samo notebook, nigde na fakturi se ne spominje OS, da li takva faktura može da prođe u slučaju kontrole? (notebook na sebi ima regularnu nalepnicu) Pročitao sam u jednoj drugoj diskusiji na ovu temu, da traže da na fakturi bude posebno naveden računar, a posebno OS.

I da li se najavljuju pre nego što dođu u kontrolu? (jer šta ako sam taj dan na poslovnom putu )
__________________
“Failure is only the opportunity to begin again more intelligently.” - Henry Ford
Spale je offline   Odgovorite uz citat