Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 10. 2008.   #3
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Vreme je da zavolis iPhone ...

Pisao sam vec ranije o stresovima kada nam poslovni partneri salju poklone, pa smo za brendiranu solju koju nam salju morali platiti 50EUR kompletnih troskova za neki sanitarni pregled, i sve dodatne troskove.

Izlazna muka je potpuno ista.

Evo konkretne situacije: poslali su nam usb hard disk sa royalty free fotografijama da ih obradimo i postavimo na server. Da bi primili hard disk morali smo platiti carinu za taj usb uredjaj. Dzaba smo objasnjavali da je to kao paleta koja nosi proizvode, bolje da nismo rekli koliko zapravo vrede podaci na hard disku.

Dodatni problemi su nastali kada su partneri zahtevali da im se vrati hard disk na njihov trosak. Pokusao sam da objasnim da to nece ici tako lako, da ce ovde zahtevati milione papira, da se plati izlazna carina, ili vec sta ...

Nakon nekoliko frustracija, par placenih dazbina (mi placamo to makar sve ide na njihov racun), otisao je hard diskic vrednosti od 50$ do njih. Jeste firma koja je to radila bila ljubazna koliko moze, ali dzaba.

Poslednji put kada su Francuzi trazili da im posaljemo disk koji su nam dali kada smo se sreli u Budimpesti, jednostavno sam rekao, Jebiga, ne moze. Nakon cinicnog pitanja da li stvarno ne mozemo da posaljemo stvarcicu od 100 grama? Ja sam odgovorio da, stvarno, ne moze.

Jedva cekam te nove zakone, da zavrsimo tu EU pricu, pa da vise nema ovakvih frustracija.

Iskreno se plasim nadolaska novih poklona za Bozic.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat