Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 02. 2006.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default Borland izlazi iz IDE posla?

Izvinjenje ako ste ovo vec culi, vest je nekih 10 dana stara, ali mene je pogodila (malo i iz sentimentalnih razloga, priznajem...ucio sam da programiram na TP i TC):

Sudeci po ovom obavestenju na njihovom sajtu, Borland je odlucio da proda Delphi, JBuilder, CBuilder i ostale svoje IDE proizvode, i da odustane od tog posla "for good"...

Ostaje otvoreno pitanje ko ce da kupi ove proizvode i kakva ce im biti dalja buducnost. Da li ce ih kupiti konkurencija i ugasiti ih, ili cak neki kalkulisu o open-source pokretu kao mogucem nastavljacu ocigledno neisplativog posla takmicenja sa Microsoftom. I veliko je pitanje sta ce biti sa ogromnim korpusom odanih korisnika, jer glavni deo sharma programiranja u Delphiju lezi upravo u velikom i vrlo aktivnom communitiju korisnika, koji nude savete, tutorijale i gotove (i uglavnom besplatne) komponente za skoro svaki problem koji mozete da zamislite. Prilicno je sigurno da dok je situacija ovako mutna i nejasna vecina postojecih korisnika se nece opredeliti da investira u upgrade, a novi potencijalni korisnici ce se verovatno radje okrenuti konkurenciji...

Ovo povlaci i da je MS izasao kao pobednik, jer sad ostaje bez prave konkurencije, bar na neko vreme, dok se ne rascisti situacija oko novog vlasnika, a slicno vazi i za open-source projekat Eclipse, jer bez JBUildera u igri, Eclipse mi se cini kao najkvalitetnija alternativa za java programere...

Sta vi mislite o svemu ovome, i da li ovde uospte i ima ljudi koji aktivno rade sa Borlandovim proizvodima?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat